Warszawa, 07.11.2018 (ISBnews) - LUG odnotował 2,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2018 r. wobec 2,12 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając szacunkowe wyniki.

Zysk operacyjny wyniósł 2,66 mln zł wobec 1,72 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 4,34 mln zł (wzrost o 44,8% r/r).

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 42,94 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 39,24 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2018 r. spółka miała 5,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 4,26 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 119,6 mln zł w porównaniu z 103,02 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 10,15 mln zł (wzrost o 39,4% r/r).
"Za nami kolejny kwartał dobrej pracy, wyrażony dodatnimi wskaźnikami na poziomie przychodów i rentowności projektów. Tym samym kontynuujemy trend, w którym od kilkunastu kwartałów nasze wyniki finansowe nieprzerwanie rosną" - powiedział prezes Ryszard Wtorkowski, cytowany w komunikacie.
„Moja satysfakcja jest tym większa, że zauważamy już pewne negatywne symptomy w branży budowlanej i pokrewnych, które mają także wpływ na nasze realizacje" - dodał Wtorkowski.
Wskazał ponadto, że końcówka roku to zazwyczaj czas zamykania projektów i dobrych wyników finansowych.
"Tak jest i tym razem. Po wielu miesiącach prac zakończyliśmy budowę zakładu i montaż linii produkcyjnych w fabryce w Argentynie. Uruchomiliśmy już produkcję i możemy realizować kolejne części umowy podpisanej z władzami Prowincji Misiones" - podsumował prezes LUG.
LUG S.A. to jeden z czołowych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. LUG S.A. od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect.
(ISBnews)