Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Instrukcja korzystania z kaloszy i prawidłowa krzywizna banana: najbardziej absurdalne przepisy Unii

24 września 2014, 06:10
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Jednym z najbardziej absurdalnych przepisów unijnych, który przez ostatnie lata zdążył już obrosnąć legendą, to Rozporządzenie Komisji (WE) NR 2257/94 ustanawiające normy jakości dla bananów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej. Zgodnie z tym dokumentem minimalna dopuszczalna długość banana wynosi 14 cm, a minimalny stopień jego zakrzywienia - 27 mm. Dla owoców niespełniających tych wyśrubowanych norm nie powinno być miejsca w europejskich warzywniakach.
Jednym z najbardziej absurdalnych przepisów unijnych, który przez ostatnie lata zdążył już obrosnąć legendą, to Rozporządzenie Komisji (WE) NR 2257/94 ustanawiające normy jakości dla bananów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej. Zgodnie z tym dokumentem minimalna dopuszczalna długość banana wynosi 14 cm, a minimalny stopień jego zakrzywienia - 27 mm. Dla owoców niespełniających tych wyśrubowanych norm nie powinno być miejsca w europejskich warzywniakach. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • e_djur
  2014-09-24 08:14:53
  I co? Do tej pory nikt tam nie popukał się w głupi łeb? I to że coś takiego wymyślono i chwalono, to je... pies. Ale że to się trzyma do dziś to jest skandal i podważa racje trwania Unii. Takiej Unii.
  0
 • wubecja
  2014-09-24 10:21:16
  słaby artykuł. Nie kupujcie europejskiej elektroniki. W Unii decydują złodzieje.
  http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/Komputery-psuja-sie-przez-Unie-Efekt-pomyslow-urzednikow-a32371
  0
 • Chramchristaspasitiela Zaiste
  2014-09-28 15:17:19
  "Prezerwatywy muszą pomieścić i udźwignąć co najmniej 18 litrów spermy." <-- dla kogo te prezerwatywy? Nawet stado słoni tyle nie wyprodukuje!!!
  0
Reklama

Zobacz więcej