Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Turystyczne pustynie. Oto najrzadziej odwiedzane kraje na świecie

11 lipca 2015, 05:31
Najmłodsze państwo świata wciąż odzyskuje siły po zakończonej w maju ubiegłego roku wojnie domowej. Nie dziwi więc fakt, że turyści wolą unikać podróżowania w ten niebezpieczny region. Podobnie jak w przypadku Gwinei Równikowej, wykonywanie zdjęć na ulicach Sudanu Południowego jest surowo zabronione. Atrakcje turystyczne? Przede wszystkim unikalna fauna i flora. Sudan Południowy zamieszkują wielkie stada takich gatunków zwierząt jak topi, bawół afrykański, słoń afrykański czy też lew. Zdecydowanie warto odwiedzić stolicę kraju - Dżubę. Miasto to zostało założone w 1922 roku przez greckich handlarzy. Na taką wycieczkę warto jednak zdecydować się dopiero wtedy, gdy w Sudanie będzie troszeczkę bezpieczniej.
Najmłodsze państwo świata wciąż odzyskuje siły po zakończonej w maju ubiegłego roku wojnie domowej. Nie dziwi więc fakt, że turyści wolą unikać podróżowania w ten niebezpieczny region. Podobnie jak w przypadku Gwinei Równikowej, wykonywanie zdjęć na ulicach Sudanu Południowego jest surowo zabronione. Atrakcje turystyczne? Przede wszystkim unikalna fauna i flora. Sudan Południowy zamieszkują wielkie stada takich gatunków zwierząt jak topi, bawół afrykański, słoń afrykański czy też lew. Zdecydowanie warto odwiedzić stolicę kraju - Dżubę. Miasto to zostało założone w 1922 roku przez greckich handlarzy. Na taką wycieczkę warto jednak zdecydować się dopiero wtedy, gdy w Sudanie będzie troszeczkę bezpieczniej. / ShutterStock
Tajlandia, Grecja, Włochy czy też Chiny – wymienienie najpopularniejszych kierunków turystycznych nie przysparza nam wielkich kłopotów. A co z miejscami, których turyści unikają jak ognia? Serwis „Business Insider” postanowił przyjrzeć się tej sprawie i przygotował zestawienie najrzadziej odwiedzanych państw na świecie.

Powiązane

Reklama
Reklama
Tematy: turystyka

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej