Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprzęt wojskowy z Polski podbije świat? Zdjęcia z zakładów w Mielcu

10 listopada 2016, 14:53
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla wojska rozpisano wiosną 2012 r. W kwietniu ub.r. MON do końcowego etapu zakwalifikowało ofertę Airbus Helicopters z maszyną H225M Caracal. MON podało wówczas, że tylko ta oferta spełniała wymogi formalne. Oferty konkurencji odrzucono m.in. ze względu na zbyt odległy termin dostawy (śmigłowce AW149 oferowane przez WSK-PZL Świdnik będące własnością Leonardo) i brak uzbrojenia (Black Hawk w wersji eksportowej, które oferowało PZL Mielec należące do amerykańskiej firmy Sikorsky). 30 września 2015 r. rozpoczęły się negocjacje umowy offsetowej, której podpisanie było warunkiem zawarcia kontraktu z Airbus Helicopters.
Przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla wojska rozpisano wiosną 2012 r. W kwietniu ub.r. MON do końcowego etapu zakwalifikowało ofertę Airbus Helicopters z maszyną H225M Caracal. MON podało wówczas, że tylko ta oferta spełniała wymogi formalne. Oferty konkurencji odrzucono m.in. ze względu na zbyt odległy termin dostawy (śmigłowce AW149 oferowane przez WSK-PZL Świdnik będące własnością Leonardo) i brak uzbrojenia (Black Hawk w wersji eksportowej, które oferowało PZL Mielec należące do amerykańskiej firmy Sikorsky). 30 września 2015 r. rozpoczęły się negocjacje umowy offsetowej, której podpisanie było warunkiem zawarcia kontraktu z Airbus Helicopters. / PAP / Darek Delmanowicz
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(9)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Fotograf
  2016-11-10 18:48:53
  Nie za bardzo rozumiem.. Minister Morawiecki był w świdniku? a tu pokazujecie black hawk z Mielca :)
  2
 • xxll
  2016-11-10 22:29:04
  Jaki polski przemysl zbrojeniowy? Jesli chodzi o lotniczy to sa to tylko montownie tak samo jak polski przemysl motoryzacyjny, czyli niemieckie montownie. Jezdzenie ministrow do amerykanskich, czy wlosko-francuskich montowni smiglowcow ma za zasanie powiekszyc ego ... tego ministra? Na litosc przeciez to jakas maskarada. Polski przemysl lotniczy ni istnieje!
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • kibic
  2016-11-10 18:27:37
  Brawo p.Morawiecki. Już nie mówicie że Świdnik to polski zakład! Czyli nauka nie idzie w las i nawet nie krzyczycie że to wstrętne PO sprzedało ten zakład do AW. I pytanko do prezea zakładów w Świdniku: na jakiej to podstawie twierdzi pan że wasz wyrób jest najlepszy na świecie? Jakieś podstawy obiektywne poparte praktyką i liczbami czy jak zwykle na zasadzie: wicie, rozumicie! I jak wytłumaczy pan wasze ponad roczne opóżnienia w remontach śmigłowców dla wojska?
  47
  pokażodpowiedzi (2)
 • Emigrant UK
  2016-11-11 12:21:49
  Sprzet wojskowy z Polski. Dajcie spokoj, to tak jak"polski" mercedes, toyota czy inne amazony... Nie oszukujmy sie. Jestesmy tylko montownia... A buduja u nas bo sila robocza jest tania... Smutne ale taka prawda.
  4
  pokażodpowiedzi (1)
 • wiśta wio
  2016-11-13 14:24:48
  może nie świat, ale są szanse na barter śmigła za orzeszki ziemne w Australii. Aborygeni cenią polskie śmigła jako doskonały surowiec do produkcju bumerangów.
  3
Reklama

Zobacz więcej