Starship będzie w stanie przewozić znacznie więcej osób jednocześnie – zapowiada SpaceX. „Ilość osób, które zgłaszają się do nas poprzez portale sprzedażowe i marketingowe znacznie wzrosła” powiedział Benji Reed, starszy dyrektor ds. ludzkich lotów kosmicznych. Jak pisze redakcja Futurism, Reed twierdzi, że znacznie większy statek kosmiczny Starship może być również przeznaczony dla turystów, co pozwoli znacznie większej liczbie pasażerów wyruszyć w niezwykle kosztowną podróż w kosmos.

Podczas gdy SpaceX poczynił znaczne postępy w rozwoju statku kosmicznego Starship i jego boostera Super Heavy, system startowy jest wciąż niegotowy do wyniesienia na orbitę. Orbitalny lot testowy był początkowo planowany na lato tego roku, ale zgody urzędów i inne formalności sprawiają, że start w 2021 roku staje się coraz mniej prawdopodobny.

Perspektywa masywnego statku kosmicznego Starship zdolnego pomieścić 100 osób chcących samodzielnie eksplorować kosmos jest ekscytująca. Lot Crew Dragon udowodnił, że jest niezawodny w transporcie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Reed zapowiedział, że firma rozważa również budowę kolejnych kapsuł Crew Dragon dla turystyki – „jeśli będzie na nie zapotrzebowanie”.