„Proces jest w toku, a informacje są znane, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji,” - powiedział wiceminister zdrowia Abdullah Assiri w wywiadzie dla Bloomberg TV. „Nie spodziewamy się, że inne szczepionki dotrą do Arabii Saudyjskiej przed końcem pierwszego kwartału 2021 roku”.

Królestwo Saudów otrzymało już trzy partie szczepionek Pfizer i oczekuje, że kolejne dotrą do kraju przed końcem roku. W zeszłym tygodniu minister zdrowia, Tawfiq Al-Rabiah, otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Arabia Saudyjska planuje zaoferować bezpłatną szczepionkę wszystkim mieszkańcom królestwa.

Na początku zeszłego tygodnia zaprosiła obywateli i mieszkańców do udziału w przygotowanym przez siebie programie szczepień. Pierwszy etap obejmie osoby najbardziej narażone na zakażenie. Drugi i trzeci etap będzie skierowany do osób powyżej 50 roku życia. Potem szczepionka zostanie udostępniona pozostałym grupom społecznym.

Arabia Saudyjska wstrzymała w poniedziałek loty międzynarodowe i zamknęła swoje granice na tydzień w obawie przed szybko rozprzestrzeniającym się nowym szczepem koronawirusa wykrytym w Wielkiej Brytanii.