Jak oświadczyło w komunikacie ministerstwo zdrowia Hiszpanii, do soboty zanotowano w tym kraju 27 125 ofiar śmiertelnych infekcji koronawirusem. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby, według szacunków resortu, zmarło czterech pacjentów.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia podało też, że z jego statystyk wynika, iż w ciągu ostatniego tygodnia w całym kraju potwierdzono 43 zgony pacjentów chorych na Covid-19.

Władze sanitarne Hiszpanii sprecyzowały, że dotychczas zanotowano 239 228 przypadków zakażenia koronawirusem. W piątek liczbę tą resort szacował na 238 564.

Z kolei w sąsiedniej Portugalii miejscowe władze medyczne poinformowały, że od piątku liczba zgonów na Covid-19 wzrosła o 13 przypadków - do 1396. Ministerstwo zdrowia tego kraju potwierdziło w ciągu ostatniej doby 257 nowych zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że w całej Portugalii zanotowano już w sumie 32 203 infekcji.

Sobota jest w Portugalii pierwszym dniem od połowy marca, kiedy na terenie całego kraju przywrócone zostały w świątyniach nabożeństwa z udziałem wiernych. Warunkiem udziału w nich jest zachowanie co najmniej dwumetrowego odstępu pomiędzy osobami, a także używanie masek ochronnych.


>>> Czytaj również: Hiszpania: Władze Katalonii podważają rządowe dane o zgonach na Covid-19