Nowojorski dziennik wbija szpile prezydentowi
W ostatnich dniach prestiżowy "WSJ" i konserwatywny "NYP" poświęciły polityce Trumpa artykuły redakcyjne. Od kilku tygodni nowojorski dziennik finansowy wbija szpile prezydentowi - zauważa HuffPost we wtorek.
W poniedziałek "WSJ" zarzucił Trumpowi i jego sojusznikom naiwność w podejściu do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina i wezwał republikańskich senatorów do - jak głosi tytuł artykułu - "rewolty w sprawie sankcji wobec Putina".
Trump marzy o pokoju z Putinem? „Idealista bujający w obłokach”
"Trump i jego doradcy uważają się za realistów o stalowym spojrzeniu w kwestiach dotyczących polityki zagranicznej (...). Ale jeśli chodzi o Putina, są bujającymi w obłokach idealistami, mamroczącymi słowo +pokój+, jak gdyby mogli do niego doprowadzić samym życzeniem" - napisała redakcja dziennika. Oceniła też, że prezydent USA "jest zapewne jedyną osobą na świecie, którą zdziwiło ostatnio postępowanie Putina" i nasilone ataki Rosji na Ukrainę.
Na szczęście - ocenił "WSJ" - w Senacie są jeszcze "prawdziwi realiści, jeśli chodzi o Rosję" i 82 osoby poparły inicjatywę dwóch senatorów: Republikanina Lindseya Grahama i Demokraty Richarda Blumenthala, którzy przygotowali projekt ustawy nakładającej sankcje na kraje kupujące rosyjską ropę i gaz.
Trump traci nawet wiernych fanów? "Brutalne wypalenie" przez jego chaos
HuffPost zwraca też uwagę na artykuł redakcyjny "NYP", który ostrzega Trumpa, że zraża do siebie nawet swych największych fanów. Chaotyczna polityka gospodarcza i wojna handlowa prezydenta powoduje u jego zwolenników i przedsiębiorców "brutalne przypadki wypalenia" - napisał tabloid.
Nawet publicysta Fox News Brit Hume ogłosił na wizji, odnosząc się komentarzy Trumpa na temat Putina, że prezydent "nie wie, o czym mówi", skoro twierdzi, że rosyjski przywódca "absolutnie oszalał".
Trump przez lata nie krył podziwu dla Putina
"Putin zawsze taki był. Zawsze był szczególnie brutalnym dyktatorem" - podkreślił Hume. Ocenił też, że Trump, który przez lata nie krył podziwu dla Putina, zapewne "myślał, że on i Putin mogą być swego rodzaju przyjaciółmi".
Hume zaapelował do Trumpa, by użył wszelkich środków, aby "odwrócić trend" w Ukrainie, skoro obiecał, że zakończy toczącą się tam wojnę w jeden dzień, a "jak dotąd do tego nie doprowadził".
Niepochlebne wobec Trumpa opinie w konserwatywnych mediach
Istotne jest to, że te niepochlebne wobec prezydenta opinie pojawiają się w konserwatywnych mediach Ruperta Murdocha - podkreśla portal.
Murdoch, którego magazyn "Fortune" zaliczył do grupy 100 najbardziej wpływowych ludzi świata, był w stanie "obalać rządy na dwóch kontynentach" - napisał magazyn dziennika "New York Times".
Medialne imperium Murdocha
Niewielu ludzi niebędących politykami ma taki wpływ na sprawy całego świata. Medialne imperium Murdocha kształtowało rządy, wywoływało rewolty, pomogło doprowadzić do brexitu, wsparło Trumpai "połączyło się z jego twardogłowymi zwolennikami", co dało Murdochowi "niezrównaną skalę wpływów na losy najpotężniejszej demokracji świata" - wyliczył dziennik.
Murdoch nie musi o nic prosić polityków, "oni wiedzą, czego chce, wiedzą też, co może im dać: władzę" - wyjaśnia magazyn.