Świat/Ukraina

30.11.2018, 14:47

Ekspert OSW: Unijne sankcje nie są dotkliwe dla Rosji

Zakres sankcji nałożonych przez państwa UE na Rosję po aneksji Krymu i rozpoczęciu konfliktu w Donbasie nie jest szczególnie dotkliwy. Najprawdopodobniej także po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej UE nie będzie gotowa ich rozszerzyć tak, by naprawdę uderzyły w Rosję - mówi PAP ekspertka OSW Iwona Wiśniewska.

29.11.2018, 20:00

Ambasador Ukrainy w Polsce: Wszystko idzie po myśli Putina [WYWIAD]

Tym atakiem prezydent Rosji przypomniał, że nie zgadza się z obecnym stanem rzeczy, że chce więcej. Zresztą, cały czas chciał. Teraz testuje, czy może sobie pozwolić na bezprawne kontrolowanie Cieśniny Kerczeńskiej i Morza Azowskiego – mówi ambasador Ukrainy w Polsce. Z Andrijem Deszczycią rozmawia Magdalena Rigamonti.

29.11.2018, 14:08

Rosja rozlokowała na Krymie czwarty dywizjon S-400

Siły zbrojne Rosji poinformowały w czwartek o rozlokowaniu w miejscowości Dżankoj systemów rakietowych S-400 Triumf. Jest to - według oficjalnych informacji - czwarty dywizjon S-400 rozmieszczony przez Rosję na anektowanym w 2014 roku Półwyspie Krymskim.

29.11.2018, 09:08

Rosja zaprzecza, by blokowała porty Ukrainy na Morzu Azowskim

Służby portowe na zaanektowanym przez Rosję Krymie zapewniły w czwartek, że nie jest prawdą, by okręty ukraińskie płynące na Morze Azowskie były blokowane, co zarzucił wcześniej stronie rosyjskiej minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>