Jego zdaniem może to mieć negatywny wpływ na tamtejszą gospodarkę. Minister Euklidis Tsakalotos prosi też o odniesienie się do informacji o niezadowoleniu z greckiego projektu ustawy emerytalnej.

Greckie media informowały ostatnio, że wierzyciele żądają od rządu Aleksisa Tsiprasa kolejnych oszczędności, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy oczekuje dalszych cięć emerytur, ponieważ w jego opinii proponowane zmiany w systemie ubezpieczeniowym i emerytalnym są niewystarczające. Grecki minister finansów nie ukrywa swojego zaniepokojenia tym, jaki będzie ostateczny stosunek wierzycieli do projektu reformy.

Tymczasem Bruksela czeka na wyjaśnienia ze strony greckiego rządu dotyczące projektu i zapowiada, że dopiero po ich dostarczeniu główni eksperci przyjadą do Aten na rozmowy.

Minister finansów Euklidis Tsakalotos obawia się, że jeżeli pierwsza ocena greckich reform nie nastąpi w odpowiednim czasie, to zostanie zagrożony cały plan wyjścia Grecji z kryzysu.

W Atenach od poniedziałku przebywają unijni specjaliści niższego szczebla, którzy przygotowują grunt pod ocenę greckich reform.