- Dobre rozwiązanie dla nas i dobre dla was – będziemy wspierać przemysł rosyjski. To jest idealny moment dla Rosjan do rozpoczęcia produkcji Pierre’a Cardin - powiedział projektant Rodrigo Basilicati, jeden z projektantów związanych z francuskim domem mody.

Sklepy Pierre Cardin w Rosji sprzedają obecnie towar od licencjonowanych producentów z Włoch, Niemiec i USA. Stworzenie sieci fabryk sprawi, że będą one produkować bezpośrednio na rynek w Rosji.

Basilicata nie chciał wskazać, które fabryki są zainteresowane współpracą z Pierre Cardin, ale powiedział jedynie, że są to najwięksi producenci odzieży i obuwia sportowego.

- Nie możemy ogłosić nazw, ponieważ wszystko jest jeszcze w fazie negocjacji, ale kilka bardzo dużych fabryk wyraziło zainteresowanie - powiedział.

Ubrania produkowane w Rosji byłby zdecydowanie tańsze dla klientów, bo nie zmniejszone byłby koszty dostawy oraz zdecydowanie niższe podatki.

>>>Czytaj więcej: Diabeł nosi Apple Watch? Technologiczny gigant wchodzi w segment mody

Dom mody założony przez Pierre Cardin w 1950 roku i stał się wielkim imperium, które produkuje szeroką gamę towarów, w tym meble i wodę butelkowaną. Pierre Cardin został pierwszym projektantem haute couture, który wszedł na rynki japoński, chiński, rosyjski i rumuński.