"Zakładamy, że finalizacja powinna nastąpić do końca czerwca. Jeśli zakończą się powodzeniem, to jest jeszcze kwestia zgód korporacyjnych" - powiedział Gawlik podczas konferencji prasowej.

Dodał, że jest to istotne ze względu na termin podpisania umowy restrukturyzacyjnej z obligatariuszami, który zgodnie z umową standstill przypada na koniec czerwca.

Prezes nie wskazał, jaką kwotę spółka może uzyskać ze sprzedaży aktywów.

"Jesteśmy na etapie due diligence przez partnerów rozmów i sporządzania wycen, o poziomach będziemy mogli mówić, gdy druga strona przedstawi wyceny. Dzisiaj mówienie o kwotach szacunkowych jest przedwczesne" - powiedział Gawlik.

W sprawie sprzedaży mniejszościowych pakietów akcji koksowni JSW rozmawia z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP), Funduszem Restrukturyzacji Przedsiębiorców i Towarzystwem Finansowym Silesia.

Na udziały w Spółce Energetycznej Jastrzębie (SEJ) JSW otrzymała wstępną ofertę i jest w trakcie negocjacji, powiedział także prezes.

Wczoraj JSW sprzedała na rzecz PGNiG Termika 100% akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC) w Jastrzębiu Zdroju. Wartość transakcji wynosi 190,4 mln zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2015 r. w kopalniach JSW wydobyto 16,3 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)