statystyki

ZCh Police: Koncesja poszukiwawcza fosforytów w Senegalu przedłużona o 3 lata

5 sierpnia 2016, 15:11 | Aktualizacja: 05.08.2016, 16:21
Źródło:ISBnews

Ministerstwo Przemysłu i Górnictwa Senegalu przedłużyło African Investment Group (AFRIG) – spółce zależnej Zakładów Chemicznych Police – koncesję poszukiwawczą fosforytów w regionie Kebemer o trzy lata i nie przedłużyło koncesji na złożu Kayar Offshore, podała spółka.

Reklama

Reklama
Koncesja poszukiwawcza fosforytów i substancji powiązanych w regionie Kebemer (Region De Louga) została przedłużona o kolejne trzy lata począwszy od dnia 9 lipca 2016 roku.

"Obecna, przedłużona koncesja obejmuje obszar około 472 km kwadratowych. W okresie obowiązywania nowej koncesji (3 lata), AFRIG S.A. jest zobowiązana do poniesienia wydatków na poszukiwania w kwocie 3 mln USD" – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie AFRIG prowadzi działania zmierzające do uzyskania koncesji wydobywczej w regionie Kebemer, podano także.

Ministerstwo nie przedłużyło natomiast koncesji poszukiwawczej na terenach przybrzeżnych minerałów ciężkich i substancji powiązanych na złożu Kayar Offshore (Region De Dakar), która obejmowała ilmenit jako składnik główny, rutyl oraz cyrkon.

"Szacunek zasobów minerałów wykonany przez AFRIG S.A. wykazał, że ponoszenie znacznych kosztów na ich poszukiwania jest zbyt ryzykowne. Tym samym spółka AFRIG S.A. nie spełniła warunków w zakresie wydatkowania kwoty minimalnej w tym zakresie określonej w koncesji poszukiwawczej, co stało się podstawą w/w decyzji odmownej Ministerstwa Przemysłu i Górnictwa Senegalu" – czytamy dalej.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze