statystyki

Niedobór talentów na polskim rynku. Firmy nie mogą znaleźć pracowników

10 sierpnia 2016, 07:21 | Aktualizacja: 10.08.2016, 07:37
Źródło:PAP
Praca

Pracaźródło: ShutterStock

Ponad jedna czwarta polskich firm przyznaje, że trudno jej o właściwych kandydatów do pracy ze względu na nie najlepszą reputację - informuje "Rzeczpospolita".

Reklama

Reklama

W tym roku już 38 proc. firm ocenia, że niedobór talentów będzie miał największy wpływ na ich biznes w najbliższych dwóch latach. W porównaniu z 2015 r. odsetek takich wskazań zwiększył się niemal o połowę - wynika z najnowszej edycji badania Employer Branding w Polsce, która objęła prawie 350 pracodawców z całego kraju.

>>> Czytaj też: Najnowsze dane o zarobkach Polaków. Przeciętne wynagrodzenie spada

Chociaż najczęściej wskazywanym powodem trudności z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy są mało konkurencyjne wynagrodzenia i możliwości awansu, to wyraźnie zyskały od zeszłego roku na znaczeniu czynniki bezpośrednio związane z budowaniem dobrej reputacji pracodawców. Już 27 proc. uczestników badania ocenia, że właśnie ze względu na niewystarczająco atrakcyjną reputację i wizerunek, mają trudności ze zdobyciem odpowiednich kandydatów do pracy. To niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.O ponad 40 proc. wzrósł też odsetek firm wskazujących, że kandydaci nie są świadomi ich oferty, co może skłonić je do większych inwestycji w kampanie rekrutacyjne - czytamy w artykule.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

  • Janusz biznesu....(2016-08-10 08:00) Odpowiedz 430

    łoooo matko............... to już nikt nie che pracować u Zenka na czarno za 1400 zł ???? Sie porobiło............

  • ABC(2016-08-10 08:25) Odpowiedz 254

    Czyli - dobrze się dzieje. Brak ludzi do pracy to znaczy, że pensje wzrosną w sposób naturalny. Polska się bogaci, Polacy się bogacą i miejmy nadzieję, że socjalizm promowany przez rząd nie zniszczy wszystkiego, na co przez ostatnie ćwierćwiecze pracowaliśmy.

  • Zibi(2016-08-10 08:36) Odpowiedz 212

    Teraz będzie komentarz: "Na twoje miejsce mam 10 Ukraińców" - sam słyszałem jak !!!!!

  • Tom(2016-08-10 09:30) Odpowiedz 200

    Głupota, ludzie są, tylko nie chcą harować na czarno za 1400 przez cały miesiąc, gdzie do przeżycia potrzebują min 2000 zł. Logika.

  • buehehe(2016-08-10 13:44) Odpowiedz 80

    No tak, reputacyjnie i wizerunkowo polscy prywaciarze nigdy nie błyszczeli. Ciekawe dla czego?

  • buehehe(2016-08-10 13:38) Odpowiedz 42

    Wszystkie talenty jakie tu jeszcze były dawno wyssał zachód. Talentom trzeba płacić, nauczcie się w końcu tego polskie byznesmeny. A jak nie to sobie sprowadzać banderowską swołocfz.

  • asdf(2016-08-10 16:24) Odpowiedz 40

    Jeśli rentowność biznesu zależy od wyzysku pracowników to taka firma nie ma prawa bytu podczas niskiego bezrobocia. Niektórzy przedsiębiorcy są nimi tylko z nazwy.

  • zniesmaczony(2016-08-10 17:08) Odpowiedz 20

    Źaden trzeźwo myślący ceniący się pracownik nie podewjmie juz pracy u pseudo pracodawcy z szargana reputacją. Tacy pracodawcy powiini ustawowy mieć zakaz zatrudnia pracowników. A wtedy pracodawcy zaczna szanować pracowników.

  • 6he56h(2016-08-10 19:47) Odpowiedz 20

    bueheh talenty .... nikt normalny nie zostaje w tym kraju

  • Kaito(2016-08-10 19:34) Odpowiedz 20

    Pracownicy są, ale widocznie zmądrzeli skoro nie chcą pracować za pieniądze, które nawet nie pokryją miesięcznych kosztów życia, nie wspominając już o jakichkolwiek "dobrach luksusowych"...

  • Kaito(2016-08-10 19:25) Odpowiedz 10

    Brak pracowników, ha ha ha...do tych 1800zł na rękę niech dorzucą 1300zł to ludzie odpowiedni znajdą się w mgnieniu oka..

  • Kaito(2016-08-10 19:25) Odpowiedz 10

    Brak pracowników, ha ha ha...do tych 1800zł na rękę niech dorzucą 1300zł to ludzie odpowiedni znajdą się w mgnieniu oka..

  • yukol(2016-08-10 17:06) Odpowiedz 01

    Ratuj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,To-jedyna-szansa-na-uratowanie-oczu-2-letniej-Bianki-Potrzeba-15-mln-zl,wid,18461222,wiadomosc.html?