statystyki

Najnowsze dane o zarobkach Polaków. Przeciętne wynagrodzenie spada

9 sierpnia 2016, 14:15 | Aktualizacja: 09.08.2016, 14:27
Źródło:ISBnews
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Jak wynika z danych GUS, przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2016 r. spadło do 4019,08 zł.

Reklama

Reklama

"Główny Urząd Statystyczny informuje, iż przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2016 r. wyniosło 4019,08 zł. Podana wysokość wynagrodzenia służy do celów określonych w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Urząd informował, że przeciętne wynagrodzenie wyniosło 4181,49 zł w I kw. 2016 r. oraz 3854,88 zł w II kw. 2015 r.

>>> Czytaj też: Nasze płace rosną najszybciej w OECD. Do Zachodu jednak nadal daleko

Reklama

Reklama

  • Paweł W-wa(2016-08-09 17:41) Odpowiedz 2730

    To początek widocznych skutków "DOBREJ ZMIANY" który na własnej skórze za chwile odczujecie wyborcy-pisowcy :)

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • Kris25(2016-08-09 20:45) Odpowiedz 148

    a w II kwartale 2015 roku wynosiło 3854,88zł dane z GUS więc jaki spadek? lewacka propaganda.

  • Lol(2016-08-09 19:46) Odpowiedz 136

    Rdr wzroslo o 4.2%. No i czym tu sie podniecac?

  • minus(2016-08-09 20:44) Odpowiedz 123

    oczywiście brutto : )

  • P(2016-08-10 08:10) Odpowiedz 102

    Prace sezonowe są gorzej płatne? Kto by pomyślał?

  • Świadomy obywatel(2016-08-10 11:29) Odpowiedz 55

    Po co pisać głupoty, wynagrodzenie w II kwartale jest zawsze niższe niż w I kwartale. Wystarczy porównać dane z GUS. Rok do roku wynagrodzenie w II kwartale wzrosło o 164,20 zł. Pozdrawiam ekspertów :)

  • Patrycja(2016-08-10 13:23) Odpowiedz 35

    Więcej Ukraińców sobie przywieźcie , żeby polscy dziedzice mieli kim poniewierac .

  • e5y5ne(2016-08-10 19:51) Odpowiedz 13

    buheeh ciekawe kto tyle zarabia - w Polsce zarobki to 10 zl netto .... na szczescie juz mieszkam zagranica

    Pokaż odpowiedzi (1)