czytaj e-DGP
  • Raport:

USA: brak reakcji na działania Korei Płn. przyniesie katastrofalne skutki

2017-04-28

Występując na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, Tillerson określił groźbę północnokoreańskiego ataku nuklearnego na Japonię oraz Koreę Południową jako realną i wezwał państwa członkowskie Rady do działania, "zanim Korea Północna to uczyni".»

Trump przyznaje: myślałem, że prezydentura będzie łatwiejsza

2017-04-28

"Kochałem moje poprzednie życie, tyle dobrego się w nim działo (...), teraz mam zdecydowanie więcej pracy. Myślałem, że prezydentura będzie łatwiejsza" - powiedział Trump. Dodał, że brakuje mu prowadzenia samochodu, a czasami czuje się tak, jakby żył w kokonie odizolowany od reszty ludzi.»

Filipiny: Pierwsza od dekady wizyta chińskich okrętów

2017-04-28

Obserwatorzy uważają, że to sygnał zacieśniania przez Filipiny więzów z Chinami i odchodzenia od sojuszu z USA. Według "South China Morning Post", wizytę złożą: niszczyciel rakietowy Changchun, fregata rakietowa Jingzhou oraz okręt zaopatrzenia Chaohu.»

Podwarszawscy samorządowcy chcą, aby referenda ws. metropolii odbyły się

2017-04-28

Jacek Sasin poinformował, że projekt dot. metropolii warszawskiej zostanie wycofany, w piątek pismo w tej sprawie skierowane zostanie do marszałka Sejmu. Dodał, że powinna trwać dyskusja o stworzeniu metropolii warszawskiej, a dobrą drogą byłby w przyszłości projekt rządowy.»

PKN Orlen postuluje wyłączenie stacji paliw z zakazu handlu w niedzielę

PKN Orlen postuluje wyłączenie stacji paliw z zakazu handlu w niedzielę

2017-04-28

Projekt w obecnym brzmieniu przewiduje wprowadzenie w placówkach handlowych oraz w podmiotach działających na rzecz handlu zakazu handlu w niedzielę, dopuszczając jednocześnie możliwość działania stacji paliwowych prowadzących sprzedaż wyłącznie produktów naftowych i gazowych oraz w których powierzchnia handlowa przeznaczona na ekspozycję i sprzedaż towarów nie przekracza 80 m kw., a w przypadku stacji znajdujących się w miejscach obsługi ...»

Merkel: Macron będzie silnym prezydentem Francji

2017-04-28

"Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Emmanuel Macron - o ile zostanie wybrany, na co liczę - będzie silnym prezydentem" - powiedziała Merkel w wywiadzie dla niemieckiej prasy, tym samym po raz pierwszy udzielając Macronowi poparcia w pojedynku z Le Pen.»

Madryt usuwa ślady frankizmu, zmieniając nazwy 52 ulic i placów

2017-04-28

Jedna z nazw ulic, które ulegną zmianie, to ulica Poległych Żołnierzy Błękitnej Dywizji. Była to dywizja hiszpańskich ochotników, która walczyła u boku armii Hitlera podczas II wojny światowej i poniosła szczególnie wysokie straty na froncie wschodnim.»

DZIEŃ NA GPW: Słabszy koniec dobrego tygodnia

2017-04-28

Po wzrostowym początku, w drugiej części sesji WIG 20 zszedł pod kreskę i zakończył dzień 0,25-proc. spadkiem do 2.376,87 pkt. Niemniej, w całym tygodniu indeks zanotował 3,98-proc. wzrost. Spadki przeważały także w przypadku pozostałych indeksów - WIG spadł o 0,14 proc., mWIG 40 o 0,15 proc., a sWIG 80 wzrósł o 0,45 ...»

11 bit Studios spodziewa się ujemnego wyniku netto za I kw. 2017

2017-04-28

11 bit Studios spodziewa się ujemnego wyniku netto za I kw. 2017 Warszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - 11 bit Studios prognozuje że w związku ze znaczącym, 5,6-proc. spadkiem kursu USD/PLN pomiędzy 31 grudnia 2016 r. a 31 marca 2017 r. grupa zakończy I kwartał 2017 r. ujemnym wynikiem netto, podała spółka."Zarząd 11 bit studios informuje, że ...»

W sobotę pierwszy formalny szczyt UE-27; przyjmie wytyczne ws. Brexitu

2017-04-28

Na szczycie nie zanosi się na ciężkie negocjacje, bo w ciągu ostatniego miesiąca przedstawicielom stolic udało się przygotować tekst przed szczytem. Nie oznacza to, że przywódcy unijnych krajów nie będą mieli o czym rozmawiać, bo negocjacje dotyczące warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zapowiadają się na trudny proces.»