GTC ma 60 mln euro finansowania od RBI na projekt Green Heart w BelgradzieWarszawa, 13.12.2017 (ISBnews) - GTC podpisało umowę na refinansowanie i kredyt inwestycyjny wysokości 60 mln euro z Raiffeisen Bank International AG (RBI) dla swojego nowego projektu biurowego w Serbii - Green Heart, podało GTC.

Green Heart to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który promuje rozwiązania przyjazne środowisku. Będzie obejmował 46 000 m2 zlokalizowanych w dzielnicy biznesowej Nowy Belgrad. Powierzchnia 21 000 m2 zostanie poddana całkowitej przebudowie, a 25 000 m2 jest w trakcie budowy.

Spółka podała, że 42% z całkowitej powierzchni 46 000 m2 zostało już wynajęte w ramach umów wstępnych.

„Green Heart to niesamowity projekt, który oferuje zaawansowaną technologicznie przestrzeń biurową osadzoną w ekologicznym środowisku. Modernizacja dwóch istniejących budynków i budowa trzech nowych stworzą zieloną oazę. Bardzo pozytywne opinie i zaangażowanie ze strony najemców dowodzi, że rynek w Belgradzie jest gotowy na innowacyjne rozwiązania biurowe" –powiedział dyrektor zarządzający GTC Serbia Pedja Petronijević, cytowany w komunikacie.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)