Rząd szykuje się na bitwę o unijne pieniądze. Możemy dostać o 30 proc. mniej środków

22 lutego 2018, 07:59 | Aktualizacja: 22.02.2018, 08:02
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Kryzys w Unii Europejskiej

Kryzys w Unii Europejskiejźródło: ShutterStock

Premier Morawiecki ma gotową strategię. Mamy coś do zaoferowania Komisji Europejskiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

 • MateuszM(2018-02-22 14:59) Zgłoś naruszenie 380

  Unia BE, dopłaty CACY.

  Odpowiedz
 • tak to jest(2018-02-22 10:07) Zgłoś naruszenie 33

  Musimy ulegać zbrodniczemu lewactwu bo inaczej będziemy karani. Do niegocjacji jest kylko kolejność ulegania w zadanych podtematach i ich efektywne grupowanie.

  Odpowiedz
 • Tak to jest(2018-02-22 10:05) Zgłoś naruszenie 13

  Musimy ulegać zbrodniczemu lewactwu bo inaczej będziemy karani. Do niegocjacji jest ktylko kolejność ulegania w zadanych podtematach.

  Odpowiedz
 • Admin.(2018-02-22 09:34) Zgłoś naruszenie 1020

  Oczywiście dostaniemy tyle ile powinnismy, tyle ile nam się należy. To strachy na lachy. Niemcy nie będą nam obcinać kasy , bo przecież oni też z tego czerpią korzysci ! Prawie 80% które dostajemy, wraca spowrotem do Niemec ! Niemcy nie są tacy głupi by ciąć gałąż na której siedzą !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Rene(2018-02-22 09:29) Zgłoś naruszenie 296

  Moze lepiej nie brac tych pieniedzy bo zadluzamy pokolenia inwestujac w perkal i koraliki i szkolenia nikomu nie potrzebne w firemkach krolika? Co? Co wy na to?

  Odpowiedz
 • wer(2018-02-22 08:50) Zgłoś naruszenie 276

  wstaliśmy z kolan nie będziemy żebrać o pieniądze

  Odpowiedz
 • .(2018-02-22 08:45) Zgłoś naruszenie 16

  Dodatkowo będą uwarunkowane poddaństwem pod politykę migracyjną oraz praworządność. Pod pierwsze podpadnie V4, pod drugie podpadnie Polska. Lepiej wyjść z UE niż dopłacać do Włoch, Hiszpanii oraz NRDówka.

  Odpowiedz
 • addd(2018-02-22 08:21) Zgłoś naruszenie 116

  Prof. Hans-Werner Sinn napisał ciekawy artykuł wyjaśniający dlaczego dotacje nie pomagają gospodarce. Niemcy zachodnie przetransferowały 1,75 bln euro do landów wschodnich ale nie pomogło to rozwinąć gospodarki w landach wschodnich. Gdy analizuje się jedynie PKB na głowę wytworzony we wschodnioniemieckim sektorze prywatnym, wskaźnik konwergencji wynosi tylko 62 proc. Bezrobocie we wschodnich landach nadal jest znacznie wyższe niż w zachodnich pomimo masowej emigracji. Prof. Sinn wyjaśnia, że transfery finansowe powodują chorobę holenderską w gospodarce.Gdy w latach 60. XX w. w Holandii odkryto złoża gazu ziemnego, dochody zapewniane przez eksport tego paliwa spowodowały wzrost płac w sferze budżetowej i w sektorze energetycznym. Pobudziło to rozwój sektora krajowego i wywołało zwiększenie importu, lecz także zmniejszyło konkurencyjność holenderskich branż eksportowych - w gospodarce nastąpił regres. Oczywiście możecie się nie zgadzać ale faktem jest, że nie ma żadnego dużego państwa które było biedne i po wejściu do UE stało się bardzo bogate - wszystkie duże państwa utkwiły w pułapce średniego dochodu. Jedynie mała Irlandia stała się bogatym krajem ale duży kraj jak Polska nie może powtórzyć modelu rozwojowego opartego pomaganiu koncernom unikania płacenia podatków. Prawdziwą pomoc gospodarczą otrzymali Niemcy w czasie zimnej wojny ponieważ Amerykanie potrzebowali silnego gospodarczo sojusznika do konfrontacji z ZSRR. Amerykanie pozwolili Niemcom na sprzedaż swoich towarów do USA bez ceł ale amerykanie płacili cła podczas sprzedaży swoich towarów do Niemiec - miało to na celu odbudowę Niemieckiego przemysłu. W Niemczech w 1950 r. taryfa celna wynosiła średnio 25 proc. Prawdziwa pomoc polega na daniu wędki a nie rybki. Unia Europejska daje dotacje czyli rybkę a w zamian żąda otwarcia rynku dla zachodnich firm od nieprzygotowanych do takiej konkurencji państw.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wiesiek, z zapadłej wsi, ze słomą w sandałach(2018-02-22 08:11) Zgłoś naruszenie 413

  To by oznaczało, że musimy bardzo uważnie wybierać te projekty na dofinansowanie, które realnie podnoszą konkurencyjność przemysłową, energetyczną Polski, a nie ścieżki rowerowe, place zabaw i baseny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze