Oferta Budimeksu za 154 mln zł netto najwyżej oceniona w przetargu Portu GdańskWarszawa, 20.03.2018 (ISBnews) - Oferta Budimeksu, warta 153,71 mln zł netto, została oceniona najwyżej w postępowaniu przetargowym Zarządu Morskiego Portu Gdańsk na "Rozbudowę Nabrzeża Dworzec Drzewny w Porcie Gdańsk", podała spółka.

Zamawiający poinformował też, że "wzywa Budimex SA do złożenia w terminie do 30 marca 2018 roku aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 pkt 1 ustawy PZP. Powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu SA jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone" - czytamy w komunikacie.

Termin rozpoczęcia robót przewidziano nie później niż 30 dni po dacie zawarcia umowy, termin zakończenia - 96 tygodni od daty zawarcia umowy, podano również.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2017 r. miał 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)