Rząd przyjął ustawę o megalotnisku. Będą dwie potencjalne lokalizacje

26 kwietnia 2018, 12:15 | Aktualizacja: 26.04.2018, 12:22
Źródło:Forsal.pl
Airbus A340-600

Airbus A340-600źródło: ShutterStock

Rada Ministrów przyjęła ustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. W połowie roku powstanie m.in. spółka celowa, która zajmie się koordynacją budowy samego lotniska i dojazdów do niego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • baca(2018-04-26 12:29) Zgłoś naruszenie 854

    Zmieńcie to zdjęcie bo śmiesznie wygląda. Piszecie o polskim lotnisku i wklejacie zdjęcie niemieckiego konkurenta. Żenada

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jurek M(2018-04-26 13:27) Zgłoś naruszenie 6322

    To jest super wiadomość. Natomiast Niemcy kręcą nosem jak zawsze zresztą, gdy coś niej jest w zgodzie z ich interesem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-04-26 17:32) Zgłoś naruszenie 3715

    Fachowcy twierdzą że nasze lotnisko będzie zgarniać ponad 100 mln. pasazerów z naszej częścii Europy ! Lotniska w Paryzu , Frankfurcie, czy Holandii, stracą wielu pasazerów ,które przejmie nasze lotnisko. Zachodni konkurenci, są niezadowoleni mówiąc delikatnie, z naszego pomysłu, budowy Mega Lotniska !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej(2018-04-26 13:53) Zgłoś naruszenie 2328

    a jak często będzie jeździł pociąg na lotnisko? Raz dziennie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zenujace(2018-04-26 18:33) Zgłoś naruszenie 2131

    Najlepiej jezeli lotnisko bedzie w poblizu fabryki budujacej milion samochodow elektrycznych. Obie inwestycje sa rownie prawdopodobne bo wymyslil je Morawiecki dla zdobycia lask kaczora, analfabety gospodarczego. Dworzec lotniczy imienia patologicznych blizniat bedzie po wyborach tematem zenujacym.

    Odpowiedz
  • Polak(2018-04-26 17:10) Zgłoś naruszenie 2131

    Największe lotnisko w środku zadupia. Na takie pomysły to tylko w Polsce można wpaść.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak (2018-04-26 12:53) Zgłoś naruszenie 205

    od kiedy to ustawy przegłosowuje rząd a nie parlament?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2018-04-26 18:25) Zgłoś naruszenie 1637

    Nonsensowna inwestycja, jak wszystkie wydatki tego rzadu. Pozostawia po sobie ruiny inwestycyjne i zdewatowane finanse publiczne. Te dewastacje trzeba jak najszybciej zastopowac, zanim osiagnie poziom nie do udzwigniecia. Gigantomania jak za wczesnego Gierka, mimo wiedzy jak to sie skonczylo.

    Odpowiedz
  • PJB(2018-04-26 15:32) Zgłoś naruszenie 1328

    No to zostają protesty na pasach i blokowanie A2. Swoją drogą dziwna jest ta determinacja rządu do gigantycznego projektu bez aktualnych analiz i studium wykonalności, czy niezależnej weryfikacji efektywności projektu. Wydać kasę łatwo, rozliczyć się z wydatku ... trudniej. W sumie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ......!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2018-04-26 16:14) Zgłoś naruszenie 919

    Tylu Polaków tak daleko nie będzie jeździć ,a jak będzie się u nas przesiadać cały świat to przywiozą choroby, pająki i inwazyjne owady i zwierzęta..

    Odpowiedz
  • bad(2018-04-26 15:14) Zgłoś naruszenie 717

    Dlaczego wszystko w Warszawie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2018-04-26 19:09) Zgłoś naruszenie 710

    A kto ma za to zapłacić? UE czyli Francja i Niemcy? Remont „autostrady wstydu” stoi od dekady „bo nie ma pieniędzy” chodzi o jakieś 2 mld na remont 93km A18. Pieniędzy nie ma! Ale 1.7 mld na samoloty dla VIP się znalazły! Oczywiście Hamerykanskie! Zza oceanu!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiskitki Intl Airport(2018-04-26 22:26) Zgłoś naruszenie 60

    Naród tam umie się targować lekko nie będzie. Co do nazwy, to gdyby były to Wiskitki, to po pierwsze pokrywałoby się to z węzłem komunikacyjnym, a po wtóre dla obcokrajowców łatwe do wymowy. Jedyna obawa że skracali by nazwę na Whisky.

    Odpowiedz
  • okon83(2018-04-26 14:53) Zgłoś naruszenie 610

    A można gdzieś składać uwagi do planowania lotniska? Byleby tego nie robiły jakieś dziadki 50+, bo dostaniemy układ drogowy jak na Okęciu, a kolejowy jak w Modlinie.

    Odpowiedz
  • Tylko Polski szkoda(2018-04-27 01:29) Zgłoś naruszenie 47

    Głupota

    Odpowiedz
  • northern soul(2018-04-27 13:04) Zgłoś naruszenie 32

    Wszystko w bogatej Polsce centralnej albo na ścianie wschodniej, a na ścianie północnej gów.o Rząd prowadzi celową politykę osłabiania Mazur, Warmii, Kujaw i zachodniego Pomorza. Dosyć że mało u nas ludzi, to jeszcze jesteśmy degradowani. Nie pasuje im, że tu zawsze silna była lewica, a PRL wspomina się dobrze

    Odpowiedz
  • Wojtek 1942(2018-04-27 07:50) Zgłoś naruszenie 34

    Taka inwestycja bez analizy wstępnej konieczności, potrzeby czy choćby rozsądku jej przeprowadzenia. Ot wylęgło się w czyjejś głowie lotnisko i jest decyzja jak z tym jeziorem na filmie Barei. Nikt nie przedstawił uzasadnionych przewidywań kto z tego lotniska będzie korzystał. Zbudowano kilka małych lokalnych lotnisk które stoją puste dokładnie na takich samych zasadach.Może rzeczywiście taki węzeł komunikacyjny ma sens lecz nikt tego nie zbadał.

    Odpowiedz
  • Waclaw ADAMSKI(2018-04-27 11:10) Zgłoś naruszenie 23

    Ja optowalbym za lokalizacja na Scianie Wschodniej. Widze same zalety; OZYWIENIE GOSPODARCZE TAMTYCH REJONOW WZROST PASARZEROW Z KRAJOW SASIEDNICH POLACZENIE Z AUTOSTRADA VIA KARPATIA A TAKZE Z AUTOSTRADAMI ZACHOD --WSCHOD i wiele innych Poddaje pod rozwage.

    Odpowiedz
  • lewak(2018-04-27 01:17) Zgłoś naruszenie 29

    Uchodźcy będą mieli łatwiej. Niby jako tranzyt ladują i występują o azyl a na lotnisku odpowiednie NGOsy wsparte międzynarodowym monitoringiem, mediami etc. Kaczym będzie trudniej manipulować

    Odpowiedz