GNB oczekuje spadku kosztów ryzyka w segm. detalicznym do 5% i niżejWarszawa, 28.11.2018 (ISBnews) - Getin Noble Bank oczekuje spadku kosztów ryzyka w segmencie kredytów detalicznych do 5% w najbliższych miesiącach i niższych poziomów, poinformował członek zarządu Michał Romanowski.

"Poruszamy się w trendzie, który jest w banku oczekiwany. Widzimy poprawę przede wszystkim na portfelach detalicznych. Naturalnie to nie będzie żadna rewolucja, poprawa będzie wynikała z rotacji portfela. Ten poziom, jaki w tej chwili obserwujemy 5,5% będzie zmierzał w kierunku 5%, a następnie zejścia poniżej 5%. To się będzie odbywało poprzez rotację" - powiedział członek zarządu Marcin Romanowski podczas konferencji prasowej.

Koszty ryzyka ogółem wyniosły 1,2% na koniec III kw. wobec 2,1% na koniec grudnia 2017 r.

Koszty ryzyka w segmencie kredytów detalicznych wyniosły 5,5% na koniec III kw. wobec 6,5% na koniec ub. roku.

Saldo kredytów wynosiło 41,3 mld zł, a saldo depozytów 46,1 mld zł na koniec września br. Wskaźnik kredytów do depozytów (L/D) kształtował się na poziomie 89,5%, a wskaźnik pokrycia rezerwami wzrósł do 53,7% na koniec III kw.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

(ISBnews)