Ekonomia jaskiniowa. Skutkiem realizacji idei antywzrostowców jest zagłada

30 listopada 2019, 07:20
Źródło:MAGAZYN DGP
Greta Thunberg

Greta Thunbergźródło: ShutterStock

Największą katastrofą, którą mogą nam przynieść zmiany klimatu, jest oddanie władzy nad gospodarką tym, którzy z nimi walczą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • prawo do zysku(2019-11-30 08:43) Zgłoś naruszenie 137112

    Jeśli w Polsce ostałoby się tylko jedno drzewo, a jakiś kapitalista chciałby zarobić na jego wycięciu, to możecie być pewni, że Pan Sebastian z entuzjazmem poparłby taki biznesplan.

    Odpowiedz
  • mario(2019-11-30 11:09) Zgłoś naruszenie 122157

    no niestety jestesmy swiadkami klimatycznej histerii piewce konca swiata z powodu globalnego ocieplenia przypominaja mi bolszewikow trzeba na nich uwarzac bo to strasznie niebezpieczni ludzie sa chowajacy sie pod szczytnymi haslami obrony planety i ludzkowsci

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-30 16:06) Zgłoś naruszenie 6793

    Greta a nie lepiej Adolfina??? Bo podobnizna choroby i urody istnieje jednak!!! LooooooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • INIO(2019-11-30 17:49) Zgłoś naruszenie 5145

    W temacie globalnego ocieplenia posłuchajcie co mają do powiedzenia najwybitniejsi klimatolodzy: James Hansen, który już w latach 80-tych zeznawał w sprawie klimatu przed Kongresem USA oraz Peter Wadhams - naukowiec, który 40 lat spędził badając klimat Arktyki. Do tego nieżyjący już matematyk, Albert Bartlett, profesor Uniwersytetu Colorado Boulder. Ich wykłady są szokujące! Demaskują wszystkie kłamstwa Ekoterrorystów i denialistów klimatycznych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MC (2019-12-01 12:41) Zgłoś naruszenie 300

    Pewna zmiana stylu myślenia nie byłaby zła. Kto dzisiaj wymienia wkłady w długopisach, naprawia sprzęt AGD. Nie ulegając ekologicznej histerii niewątpliwie tysiące ton elektrośmieci i plastiku nie służą ziemi i ludziom.

    Odpowiedz
  • a tam...(2019-11-30 09:56) Zgłoś naruszenie 2327

    Planeta sobie poradzi. W Chinach od 13 listopada odnotowano już 4 przypadki zakażenia bakterią Yersinia pestis - i to dżumy płucnej. Ekosystem jak widać się broni.

    Odpowiedz
  • olo(2019-11-30 08:23) Zgłoś naruszenie 1463

    O, znowu libek się z.e.s.r.a.ł

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-12-01 13:26) Zgłoś naruszenie 82

    Co do zmiany klimatu i wzrostu CO2 jestem tu raczej skeptyczny bo takie zmiany zawsze następowały na ziemi w ostatnich 4.6 mld latach a to jest dowiedzione!!! Ale nasz wzrost gospodarczy obecnie jest przede wszystkim oparty na coraz większej ilości ludzi, zwierząt, produkowanych i sprzedawanych dóbr a to powoduje coraz większe zanieczyszczenie powietrza i środowiska naturalnego bo powstaje coraz więcej toksycznych śmieci i dodatkowo nasze naturalne resursy są po prostu spalane (olej, gaz, węgiel itd.)!!! Obecnie na zachodzie Europy importuje się wiele milionów ludzi z Afryki i z Bliskiego Wschodu (nowi konsumenci) na socjal żeby nie wpaść w recesję bo wiadomo do pracy i integracji oni się po prostu nie nadają!!! Wszędzie widać budowę nowych i odnowę starych szkół i domów wywołany przez ten nowy przyrost ludzi i ten sztuczny babyboom bo mieszkania pilnie potrzebne!!! Przez ten import ludzi jest coraz więcej bezdomnych bo najm mieszkania jest często bardzo drogi na zachodzie Europy !!! Po prostu jest im (politykom, korpo, bogatym) potrzebny ten sztuczny przyrost ludności bo rynek na zachodzie Europy po prostu jest bez tych nowych konsumentów nasycony!!! W Polsce jeszcze nam brak ok. 10 lat do takiego poziomu nasycenia rynku i dlatego nasz wzrost gospodarczy nadal będzie wysoki a co dalej tego nikt obecnie nie jest w stanie powiedzieć!!! LoooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • tt69(2019-12-01 18:06) Zgłoś naruszenie 74

    CO2 to życie a nie zagłada !!! Jest takie zjawisko, które nazywa się fotosynteza kochani 6H2O + 6CO2 + hν (energia świetlna) → C6H12O6 + 6O2↑; ΔE = −2872 kJ/mol (–687 kcal/mol) Tak z tego STRASZNEGO CO2 powstaje tlen. Podobno to straszne CO2 "zalega" gdzieś w górze i blokuje odpływ ciepła z planety. Porównajmy gęstość CO2 i O2: CO2 - 1,9767 kg/m³ O2 - 1,429 kg/m³ i wiadomo że ten cięższy CO2 zalega nad lżejszy O2. Myślenie jednak boli.

    Odpowiedz
  • grin(2019-12-01 12:18) Zgłoś naruszenie 716

    Wzrost gospodarczy może występować nawet wtedy gdy cała energia będzie ekologiczna. Wzrost taki będzie wynikiem postępu nauki i technologii.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • R1(2019-12-07 23:33) Zgłoś naruszenie 40

    Lewactwo zawsze dąży do samozagłady.

    Odpowiedz
  • gość niedzielny(2019-12-02 13:23) Zgłoś naruszenie 20

    Niestety kapitalizm opiera się na kredytach, a te wymagają stałego wzrostu. Bez wzrostu nie ma kredytów a wtedy system się sypie w całości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • amen(2019-12-04 13:47) Zgłoś naruszenie 20

    Pewne kulturowe archetypy zawsze dobrze się sprzedają - oto nawiedzona , czysta , podmta zawsze dziwica poucza starców

    Odpowiedz