Koncern samochodowy Hyundai ogłosił w środę odwołanie ponad 47 tys. samochodów Sonata w Korei Południowej i USA z powodu potencjalnych kłopotów z zamkami w przednich drzwiach.

Jednocześnie producent wstrzymał od wtorku sprzedaż tego modelu samochodu w tych krajach. Hyundai, największy w Korei Południowej producent samochodów, poinformował o mechanicznym problemie z przednimi zamkami, które w rzadkich przypadkach, nie zamykają się właściwie.

W 46 tysiącach Sonat wyprodukowanych w Korei Południowej do 6 grudnia ubiegłego roku i 1300 w zakładach Hyundaia w Montgomery w stanie Alabama będą wymienione zamki. W styczniu Toyota - największy światowy producent samochodów - ogłosiła, że wycofuje do naprawy 8,7 mln sztuk aut z powodu wadliwego pedału gazu.

Hyundai, który wraz z Kia jest piątym na świecie producentem samochodów, zanotowała w ciągu ostatnich lat duży wzrost sprzedaży aut; kontroluje ponad 70 procent rynku motoryzacyjnego w Korei Południowej. Ma fabryki w Chinach, Indiach, Turcji, USA i Czechach. Kia z kolei posiada zakłady w Chinach i na Słowacji. W ubiegłym roku otworzyła fabrykę w USA.Hyundai Motor Co. Fot. Bloomberg / Bloomberg
Motoryzacyjnych wpadek ciąg dalszy - czas na Hyundaia / Bloomberg