Dostrzega zmianę trendu na wzrostowy w cenach i wolumenach sprzedaży mieszkań, poinformował prezes dewelopera Jarosław Szanajca.

"W I półroczu rynek zachowywał się lepiej niż wieszczono, było całkiem dobre zainteresowanie klientów, nadal aktywni byli kupujący z gotówką. Sprzedaż zachowywała się więc dużo lepiej od oczekiwań. Dodatkowo nadpodaż zaczyna się kurczyć, a z rynku zniknęło kilka nietrafionych projektów. Niskie stopy procentowe są dużą szansą na ożywienie rynku, gdyż będzie to stymulować zainteresowanie kredytami" - powiedział Szanajca podczas konferencji prasowej.

Zaznaczył, że rynek ma bardzo dobre perspektywy, a ceny mieszkań przestały spadać. "Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z odwróceniem trendu w cenach i wolumenach sprzedaży. My zawsze bronimy naszych cen i w efekcie mamy wzrost sprzedaży przy utrzymaniu założonych marż. Rekomendacja S okazała się neutralna dla możliwości zadłużania, a sygnały z gospodarki też są pozytywne na przyszłość" - dodał prezes Dom Development.

Jednocześnie wskazał, że spółce rośnie udział w rynku warszawskim już trzeci kwartał z rzędu, co w jego ocenie tradycyjnie było dobrym sygnałem poprawy koniunktury.

Od 2006 roku Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na GPW. Największym akcjonariuszem firmy jest Dom Development B.V., z siedzibą w Rotterdamie, w którego posiadaniu znajduje się 61,91 proc. akcji

>>> Polecamy: Mieszkania na sprzedaż: Dziura w ziemi wypada z oferty deweloperów