Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała ofertę Budimeksu na dokończenie budowy drogi ekspresowej S5 pomiędzy Kaczkowem a Korzeńskiem na trasie z Poznania do Wrocławia, podała spółka.

Budimex zadeklarował wykonanie prac za 198,8 mln zł netto.

"Zarząd Budimeksu zawiadamia, że w dniu 07 stycznia 2014 r. został poinformowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu o wyborze oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: 'Budowę drogi ekspresowej S5 odcinek Poznań (A-2 węzeł 'Głuchowo') – Wrocław (A-8 węzeł 'Widawa') odcinek Kaczkowo – Korzeńsko (obwodnica Bojanowa i Rawicza) – dokończenie budowy'" -czytamy w komunikacie.

>>> Czytaj więcej o przetargach na budowę trasy S5

Wartość oferty: 198 799 365,60 złotych netto. Termin rozpoczęcia robót: do 7 dni od daty podpisania kontraktu, a termin zakończenia robót: 8 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, podano także.

W listopadzie GDDKiA informowała, że oferta Budimeksu warta 244,5 mln zł brutto była najkorzystniejsza w tym postępowaniu przetargowym. Pozostałe oferty należały do konsorcjum firm Obrascón Huarte Lain S.A i OHL ŽS, a.s. (436,22 mln zł brutto, 5 lat gwarancji) oraz konsorcjum Strabag i Heilit+Woerner (276,12 mln zł brutto, 10 lat gwarancji). Inwestor na realizację zadania przeznaczył ponad 361 mln brutto.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2012 r. Budimex odnotował 6,1 mld zł skonsolidowanych przychodów. Do Grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków.