Obwodnica Kłodzka: GDDKiA ma 19 chętnych na budowę odcinka

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
21 lutego 2014, 11:47
Planowana obwodnica Kłodzka
Planowana obwodnica Kłodzka/Forsal.pl
Dziewiętnaście firm i konsorcjów jest zainteresowanych budową obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

"Wśród zainteresowanych są m.in.: firmy z Polski, Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację wniosków, zostaną zaproszeni do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert" - czytamy w komunikacie.

Wnioski od dopuszczenie do drugiego etapu procedury przetargowej złożyły m.in. (samodzielnie lub w konsorcjach): Pol-Aqua, Astaldi, Mota-Engil CE, Warbud, Budimex, Berger Bau, Skanska, Porr Polska i Mostostal Warszawa.

Obwodnica Kłodzka połączy drogi krajowe nr 8 i nr 33 z drogą krajową nr 46 na kierunku północ-południe. Obwodnica i łącznik z drogą krajową nr 46, mają mieć długość około 9,2 km. Inwestycja ma być realizowana w systemie "projektuj i buduj", który umożliwia dostosowywanie projektu wykonawczego do zmieniających się w trakcie budowy uwarunkowań technicznych bez konieczności zmiany umowy, podała Dyrekcja. 

>>> Czytaj też: Obwodnica Brodnicy: 16 firm chce budować 1,5-kilometrową trasę

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj