Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Selvity, które odbędzie się 9 lipca 2014 r. podejmie decyzje o emisji do 2,65 mln akcji oraz przeniesieniu notowań akcji na rynek główny GPW z NewConnect, poinformowała spółka. Selvita planuje zmienić rynek notowań w czwartym kwartale 2014 r.

"Projekty uchwał na WZA dotyczące emisji są konsekwencją naszych decyzji o możliwym przeprowadzeniu oferty publicznej akcji w 2014 r. Sama decyzja akcjonariuszy o podwyższeniu kapitału zakładowego nie przesądza jednak, że do emisji dojdzie" - powiedział wiceprezes i znaczący akcjonariusz spółki, Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała, że może pozyskiwać kapitał niezbędny do rozwoju z trzech podstawowych źródeł: z grantów, od inwestorów branżowych oraz z rynku kapitałowego. Selvita aktywnie poszukuje alternatywnych możliwości finansowania swoich projektów, uczestnicząc w konkursach grantowych finansowanych zarówno ze środków europejskich, jak i funduszy krajowych, oraz prowadzi negocjacje ze średnimi i dużymi koncernami farmaceutycznymi ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy Zachodniej, których celem jest podpisanie kolejnych kontraktów partneringowych.

"Nasze projekty jesteśmy w stanie realizować w różnych konfiguracjach. Każdy program może być finansowany przy jednoczesnym wykorzystaniu grantów oraz środków z podpisanych kontraktów i pozyskanych od inwestorów. Ostateczne decyzje będą zależne od sytuacji na rynkach finansowych oraz warunków finansowania z poszczególnych źródeł"– wyjaśnił Sieczkowski.

>>> Czytaj też: Selvita zainwestuje 7,3 mln zł w Krakowskiej SSE

Wiceprezes dodał, że spółce zależy na tym, aby źródła finansowania dobrać optymalnie do długoterminowej strategii Selvity. Spółka posiada bowiem sprecyzowane potrzeby kapitałowe, przede wszystkim związane z rozwojem poszczególnych projektów innowacyjnych i zwiększaniem skali biznesu w segmencie usługowym.

"Cały czas prowadzimy zaawansowane rozmowy z podmiotami branżowymi, z którymi negocjujemy kontrakty w naszych programach innowacyjnych oraz uczestniczymy w kolejnych konkursach grantowych. Wszystkie środki pozyskane z innych niż rynek kapitałowy źródeł, ograniczają skalę naszych potrzeb kapitałowych, a tym samym potencjalnej emisji akcji" - podsumował Sieczkowski.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect.

>>> Zobacz też: Selvita planuje przeniesienie na rynek główny GPW z NewConnect w IV kw.