. W
ciągu trzech tygodni zbankrutowało 7 miejscowych biur podróży.
Z powodu bankructwa biur podróży, problemy z powrotem do kraju miało już 65 tys. rosyjskich turystów. Wśród bankrutów są firmy należące do największych na rynku.
Komitet Śledczy Rosji wszczął 5 spraw karnych. Według śledczych, właściciele biur podróży wiedzieli o trudnej sytuacji swoich firm, a jednak wysyłali urlopowiczów za granicę.
Aby uporządkować sytuację, miejscowy rząd zamierza opracować nowe regulacje dla sfery turystycznej. Według rosyjskiej Federalnej Agencji Turystycznej "Rosturizm", tegoroczny sezon będzie trudniejszy od kryzysowego 2009 roku.
>>> Czytaj też: Zachód poniósł klęskę? Coraz więcej przywódców działa jak Putin
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: turystyka
Zobacz
