Orange Polska rozważa odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości na wyrok sądu Unii Europejskiej oddalający odwołanie operatora od decyzji Komisji Europejskiej i podtrzymujący karę w oryginalnej wysokości 127,6 mln euro, podał operator.

"Sąd Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie kary nałożonej na Orange Polska przez Komisję Europejską. Sąd oddalił odwołanie Orange Polska od decyzji Komisji Europejskiej i podtrzymał karę w oryginalnej wysokości 127,6 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Orange Polska analizuje wyrok wydany przez Sąd Unii Europejskiej, podano również.

Reklama

"Rozważamy odwołanie do Trybunału Sprawiedliwości. Karę nałożoną przez Komisję Europejską, a dotyczącą nieprawidłowości sprzed 2010 roku, od początku uważaliśmy za zbyt wysoką. Jesteśmy rozczarowani, że zarówno Komisja, jak i Sąd nie wzięły pod uwagę istotnych działań i okoliczności, które w naszej ocenie powinny przyczynić się do jej zmniejszenia. Utrzymana w mocy kara nie ma też jakiegokolwiek odniesienia do obecnej sytuacji ani tym bardziej pozytywnego wpływu na polski rynek telekomunikacyjny" - czytamy dalej.

Orange Polska ma utworzoną rezerwę finansową na konieczność zapłacenia kary, przypomniano w komunikacie.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

>>> Czytaj też: Zysk Orange Polska spada. Spółka podała wyniki finansowe