Prezydent-elekt Barack Obama nie będzie uczestniczył w globalnym szczycie finansowym w Waszyngtonie w dniach 14-15 listopada - poinformował w poniedziałek jeden z jego doradców.
Administracja George'a W. Busha zwołała ten szczyt, chcąc zainicjować wypracowywanie strategii walki z globalnym kryzysem finansowym.
Spotkanie w Waszyngtonie, zapowiadane jako szczyt Grupy Dwudziestu (G20 - główne gospodarki rozwinięte i wschodzące), zgromadzi przywódców siedmiu najbogatszych państw świata i Rosji (G8), Unii Europejskiej oraz rozwijających się potęg gospodarczych, takich jak Chiny, Indie czy Brazylia.
Francuski prezydent Nicolas Sarkozy oddał Hiszpanii jedno z dwóch miejsc przysługujących Francji (jako potędze gospodarczej i przewodnictwu w UE). Czechy zostały doproszone jako przyszłe przewodnictwo UE.
Obama obejmie urząd prezydenta USA 20 stycznia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
|
