- Dalkia jest częścią EDF, dużego producenta niskoemisyjnej energii elektrycznej. Celem EDF jest zerowa emisja dwutlenku węgla netto w przyszłości. Dalkia zajmuje się w tej grupie usługami elektrycznymi, Dostarczamy rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej dla klientów B2B,- powiedział Fabien Bremont, wiceprezes Dalkia Group i International Director spółki.

Technologie proponowane przez Dalkię pomagają wykorzystać potencjalne możliwości oszczędzania energii. W budynkach przemysłowych można z powodzeniem odzyskiwać ciepło czy ograniczyć zużycie energii. W ten sposób wspierany jest proces dekarbonizacji produkcji ogrzewania, chłodzenia i parowania. Akurat z energetyką cieplną największy problem mają polskie samorządy. Natomiast przemysł musi ograniczyć emisje CO2 by dotrzymać konkurencji kroku. Dlatego Dalkia ma w Polsce siostrzaną firmę, która zatrudnia na Śląsku tysiące pracowników w sektorze ciepłowniczym, podkreśli Bremont.

- Sektor ciepłowniczy i przemysł wiedzą, że od dekarbonizacji nie ma odwrotu. Kluczową sprawą jest wcielenie decyzji w życie. Aby to nastąpiło potrzebna jest jasno określona polityka rządu. W Polsce mamy projekt PEP 40, czyli jasno określony cel, ale potrzebujemy też silnego wsparcia w zakresie regulacji prawnych i dotacji, - dodał Fabien Bremont.

Reklama