Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,78 proc. i wyniósł 28.430,05 pkt.

S&P 500 zniżkował 0,22 proc. i wyniósł 3.500,31 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,68 proc., do 11.775,46 pkt. To nowy historyczny rekord tego indeksu.

Dla głównych nowojorskich indeksów to był najlepszy sierpień od 1984 roku. S&P 500 wzrósł w całym miesiącu około 7 proc., a Dow zyskał 7,6 proc.

Od najniższego poziomu 23 marca Dow i S&P 500 wzrosły odpowiednio o 57 proc. i 60,1 proc. S&P 500 znajduje się obecnie w rynku byka.

Wraz ze spadającymi rentownościami obligacji skarbowych w poniedziałek traciły na wartości największe banki. JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America i Wells Fargo spadły po ponad 2 proc.

Apple rósł 3,4 proc. po tym, jak w poniedziałek wprowadzono decyzję o wymianie 1 obecnej akcji na 4 nowe.

Notowania Tesli rosły o 12,6 proc. po tym, jak w poniedziałek doszło do wymiany jednej obecnej akcji na 5 nowych.

Akcje Aimmune Therapeutics zwyżkowały 171 proc. Koncern Nestle przejmie amerykańskiego producenta leków przeciwalergicznych Aimmune Therapeutics.

Beyond Meat szedł w górę 4,5 proc. Citigroup podniósł rekomendację dla akcji spółki do "neutralnie" z "sprzedaj".

W dalszym ciągu w centrum uwagi jest zeszłoroczna decyzja Fed o zmianie strategii polityki monetarnej, która zakłada, że niskie stopy procentowe mogą być utrzymywane nawet gdyby inflacja wzrosła powyżej celu.

Rezerwa Federalna zobowiązuje się nie podnosić stóp procentowych tylko dlatego, że spada stopa bezrobocia - powiedział w poniedziałek wiceprezes Fedu Richard Clarida.

„Zmiana ta świadczy o naszym mniemaniu, że niska stopa bezrobocia sama w sobie, wobec braku dowodów na to, że inflacja utrzymuje się lub prawdopodobnie będzie się utrzymywać powyżej poziomów zgodnych z celem mandatowym lub braku pilnych obaw o stabilność finansową, nie będzie - wedle naszych nowych wytycznych - wystarczającym impulsem do podjęcia działań w zakresie polityki monetarnej” – ocenił Clarida.

Polecamy: USA nie odrobiły rosyjskiej lekcji. Sankcje gospodarcze wobec Chin mogą przynieść tylko szkody