Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ile niedźwiedzi polarnych zabija jedno zapytanie Google'a

11 lutego 2017, 08:01
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Tymczasem internet jest jak najbardziej materialny. To dziś ok. 3 mld urządzeń końcowych (2 mld smartfonów i 1 mld komputerów), 45 mln serwerów tworzących szkielet sieci i 800 mln urządzeń sieciowych. I nie chodzi tylko o to, że produkcja nowych urządzeń elektronicznych i utylizacja zużytych wiąże się z wykorzystaniem surowców nieodnawialnych czy zanieczyszczeniem środowiska. Samo przesyłanie danych i ich przechowywanie wymaga ogromnych ilości energii.
Tymczasem internet jest jak najbardziej materialny. To dziś ok. 3 mld urządzeń końcowych (2 mld smartfonów i 1 mld komputerów), 45 mln serwerów tworzących szkielet sieci i 800 mln urządzeń sieciowych. I nie chodzi tylko o to, że produkcja nowych urządzeń elektronicznych i utylizacja zużytych wiąże się z wykorzystaniem surowców nieodnawialnych czy zanieczyszczeniem środowiska. Samo przesyłanie danych i ich przechowywanie wymaga ogromnych ilości energii. / Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • wolisz dzień czy noc
    2017-02-12 11:13:10
    Jeden uratowany niedźwiedź polarny to ileś uratowanych fok więcej, a przez to ileś ryb mniej. Pytanie czy lubisz niedźwiedzie, foki czy ryby. Jak lubisz wszystko to idź do zoo lub otwórz wikipedię.
    1
    pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej