Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

6 sygnałów, które świadczą o tym, że powinieneś uciekać z rozmowy rekrutacyjnej

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Rozmowa kwalifikacyjna w locie
Rozmowa kwalifikacyjna w locie / ShutterStock
W pracy czasem można zagryźć zęby. Jeśli jednak złapiesz się na takim odruchu już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ratuj się! Jedynym rozsądnym wyjściem jest „ewakuacja” i dalsze poszukiwanie pracy. Intuicja, czytanie między wierszami czy chłodna analiza, mogą być pomocne w wyciąganiu wniosków po rozmowie kwalifikacyjnej. Nie warto lekceważyć tego, co podpowiadają nam zmysły. Praca podjęta z rozsądku – zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z rynkiem pracownika – niesie więcej szkody niż pożytku. Oto 6 sygnałów, których nie można lekceważyć według serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • hgd
  2017-10-16 15:04
  pierwsza zasada - jak jest ogłoszenie i nie ma podanych warunków płacowych - nie odpowiadaj w ogóle na tę ofertę - względnie - zadzwoń i zapytaj o jakich warunkach wynagrodzenia jest mowa. jeśli nie chce powiedzieć to znaczy że nie warto nawet więcej na to patrzeć.
  0
  zgłoś
 • Kocio
  2017-10-14 22:47
  Gdy pracodawca proponuje przy pierwszej umowie długi okres próbny i nie chce go skrócić - najczęściej oznacza że pracodawca nie chce stracić następnego jelenia tak łatwo... Po trzeciej polskiej firmie też wyleczyłam się z zachwytu nad polskim kapitałem. W zagranicznych firmach oszukuje się mniej...
  1
  zgłoś
 • Edward77
  2017-10-14 13:34
  Podstawowa sprawa, to wybierać zagranicznego pracodawcę, a nie polskiego. Dzięki temu będziemy mieli 10x mniej problemów ze strony szefostwa, będziemy szanowani w pracy, a nie upadlani, otrzymamy możliwość rozwoju, dostaniemy wyższe i terminowo opłacane wynagrodzenie. Piszę to z wieloletniego doświadczenia.
  8
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • OJ
  2017-10-14 11:51
  Nawet jak się zatrudnimy i żałujemy to najczęściej pojawia się okazja zakończenia współpracy bez zobowiązań czyli nie przedłużamy pierwszej umowy która najczęściej jest krótka do 6m-cy...
  1
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej