Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co zmieni się rynku nieruchomości w 2015 roku? [PROGNOZA]

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Większe wymagania dotyczące wkładu własnego spowodują wzrost zainteresowania programem Mieszkanie dla Młodych, który ułatwi osobom bez gotówki dostęp do kredytu mieszkaniowego. Jednocześnie program będzie zachęcał kupujących do skorzystania z oferty deweloperów, dofinansowanie można bowiem dostać jedynie kupując nieruchomość z rynku pierwotnego. Do skorzystania z dofinansowania uprawnione są osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie spełniające warunki ustawy m.in. o cenie i powierzchni nieruchomości.
Większe wymagania dotyczące wkładu własnego spowodują wzrost zainteresowania programem Mieszkanie dla Młodych, który ułatwi osobom bez gotówki dostęp do kredytu mieszkaniowego. Jednocześnie program będzie zachęcał kupujących do skorzystania z oferty deweloperów, dofinansowanie można bowiem dostać jedynie kupując nieruchomość z rynku pierwotnego. Do skorzystania z dofinansowania uprawnione są osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie spełniające warunki ustawy m.in. o cenie i powierzchni nieruchomości. / ShutterStock
Co wydarzy się na rynku nieruchomości w 2015 roku? Czeka nas dalsza stabilizacja cen mieszkań, kolejna obniżka stóp procentowych oraz wzrost znaczenia programu MdM połączony z utrzymaniem poziomu sprzedaży kredytów hipotecznych w ogóle.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • marlicki
  2015-05-27 11:10
  Nieruchomości potaniały i to mocno, wystarczy zerknąć na wyceny w JARTOM, ale trudno jest przewidzieć co będzie dalej - tak dobrych wycen na rynku nie było, tylko jednocześnie nie ma na nie odpowiedniego klienta.
  0
  zgłoś
 • hutas
  2015-02-24 11:41
  Ceny nie poszły w górę, raczej stoją w miejscu, a to co ma u siebie JARTOM pokazuje, że teraz faktycznie można sensownie zainwestować. Kwestia czasu...
  0
  zgłoś
 • edw
  2014-12-23 05:52
  "a fakt iż nad grobem stoi 6 milionowy wyż demograficzny"
  Duża przesada, ci ludzie mają ok. 60 lat, więc do grobu zostało im ponad 20.
  0
  zgłoś
 • będzie spadać aż będzie furczało....
  2014-12-15 13:31
  40% nowo budowanych mieszkań jest pustych... setki tysięcy mieszkań a rynku wtórnym nie znajdują nabywców...

  Ilość mieszkań wystawiona na sprzedaż 5 krotnie przewyższa potrzeby, a fakt iż nad grobem stoi 6 milionowy wyż demograficzny z zwolni kilka mln mieszkań dorżnie ten rynek z kretesem !!!
  0
  zgłoś
 • Visjoner
  2014-12-13 20:42
  Kasy u potencjalnych kupców mało. Ludzi coraz mniej. Kto chciał (i mógł) to się już zadłużył.

  Spadek lub w miarę stałe ceny czyli de facto także spadek.

  Parę lat temu mówiłem znajomym, że ceny spadną. Wszyscy mieli kredyty więc nawet głowy nie przyjmowały takiej opcji :)
  Przykład z mojego bliskiego otoczenia. Sprzedano (2011) i kupiono w innym miejscu. Za te same mieszkania ok 50m kw. Jedno tańsze o 55 tys, (i 4 mieszkania wystawione do sprzedania w tym samym bloku - kupców brak!), drugie tańsze o 40 tys.

  Zresztą widać czego się najwięcej buduje. Małe, najtańsze mieszkania...
  0
  zgłoś
 • muchomor
  2014-12-11 13:39
  Swoją drogą obrzydliwe jest że Krasoń puszcza te swoje marne naganiackie wypociny przed świętami na wszystkich portalach. Przecież wczoraj to samo było na rzepie z tytułem TANIEJ NIE BĘDZIE. Na innych portalach też się coś ukazało chyba...
  ewidentnie są to teksty sponsorowane mające zasłonić fakty. Przyszłość zweryfikuje zarówno prognozy jak i kariere pana Krasonia.
  0
  zgłoś
 • grzyb
  2014-12-11 13:35
  już za kilka miesięcy wiadomo będzie jak się mają te prognozy do realiów. Ponoć giełda dyskontuje przyszłość. No to patrzcie jaką przyszłość dyskontuje kurs Open Fajansa:
  http://stooq.pl/q/?s=opf&c=1y&t=c&a=ln&b=1
  pozdrowienia dla autora rzetelnego artykułu. Zapewne uczeń pani Oli Szarek ;)
  0
  zgłoś
 • olord
  2014-12-11 10:07
  Zagadka:
  O czym naganiacz na mieszkania może pisać ?
  - Kupujcie kupujcie taniej już nie będzie, kto teraz nie kupi, to przegra życie!

  D*pa i kamieniu kupa, zerknij sobie człowieku na dane demograficzne. Te twoje analizy to możesz do kominka wsadzić, jeśli ludzi którzy chcą kupić mieszkanie jest co roku 2-4% mniej niż rok wcześniej! Niż demograficzny człowieku!
  Druga sprawa to to, że powojenny wyż demograficzny odchodzi z tego świata i co chwila zwalniają się kolejne mieszkania z rynku wtórnego!

  Polska się wyludnia! - Ceny mieszkań nie wzrosną, choćbyś pisał tu po 5 artykułów dziennie!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej