Świat/Rosja

03.10.2019, 16:30

Kreml: szczyt czwórki normandzkiej nie odbędzie się w październiku

Spotkanie przywódców czwórki normandzkiej (Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy) w sprawie kryzysu ukraińskiego nie odbędzie się w październiku, nie ustalano jeszcze konkretnych dat - powiedział w czwartek Jurij Uszakow, doradca prezydenta Władimira Putina.

02.10.2019, 16:37

Merkel: nie ma przesłanek do zniesienia sankcji wobec Rosji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w środę, że na razie nie ma przesłanek, by znieść sankcje przeciwko Rosji. To reakcja na podpisanie przez Ukrainę tzw. formuły Steinmeiera, która ma pomóc zakończyć konflikt w Donbasie.

02.10.2019, 15:43

Putin dopuścił przedłużenie o rok kontraktu z Ukrainą na tranzyt gazu

Prezydent Rosji Władimir Putin dopuścił w środę przedłużenie o rok kontraktu z Ukrainą na tranzyt gazu przez jej terytorium, jeśli Ukraina nie zdoła do końca obecnego roku wdrożyć przepisów unijnych. Zapewnił o gotowości Rosji do współpracy w ramach tego prawa.

02.10.2019, 14:42

Kreml liczy na szybkie ustalenie daty szczytu czwórki normandzkiej

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wyraził nadzieję, że wkrótce wyjaśni się termin przeprowadzenia spotkania przywódców czwórki normandzkiej (Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy) w sprawie kryzysu ukraińskiego i pozytywnie ocenił podpisanie formuły Steinmeiera.

02.10.2019, 14:21

Salvini ponownie zaprzecza: Rosja nie finansuje Ligi

Lider opozycyjnej włoskiej prawicowej Ligi Matteo Salvini uznał za "niepoważne" środowe informacje gazet o znalezieniu zdjęcia domniemanej umowy ze stroną rosyjską ws. finansowania jego partii. Po raz kolejny zdementował doniesienia o takim porozumieniu.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>