- Duże zainteresowanie inwestorów, zarówno strategicznych, jak i finansowych, potwierdza, że spółka PKP Energetyka stanowi bardzo atrakcyjne aktywo - powiedział Sławomir Baniak, dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP S.A., cytowany w komunikacie - Proces prywatyzacji spółki przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Planujemy go zakończyć najpóźniej w IV kwartale - dodał.

Sprzedaż PKP Energetyka to już kolejny z prowadzonych przez PKP S.A. procesów prywatyzacyjnych. W tym roku spółka planuje sfinalizowanie transakcji także w przypadku Natury Tour i Drukarni Kolejowej Kraków. Niedawno zakończono prywatyzację TK Telekom Sp. z o.o., której nabywcą jest Netia S.A., przypomina spółka.

- Dotychczas, głównie dzięki wprowadzeniu na giełdę PKP Cargo, łączne dochody z prywatyzacji przekroczyły 2 mld zł. Dzięki temu udało się zmniejszyć historyczny dług netto PKP S.A. aż o 80% - z ok. 4 mld zł w 2012 do 0,8 mld zł w 2014 - napisano też w komunikacie. Pod koniec maja br. prezes Taurona Dariusz Lubera powiedział agencji ISBnews, że spółka zdecydowała, iż złoży wiążącą ofertę na zakup PKP Energetyka. 

PKP Energetyka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.