statystyki

Turcja i Arabia Saudyjska planują lądową inwazję na Syrię

13 lutego 2016, 13:02 | Aktualizacja: 18.03.2016, 11:44
Źródło:IAR
Punkt zapalny: Syria

Punkt zapalny: Syriaźródło: Forsal.pl

Turcja i Arabia Saudyjska mogą rozpocząć operację lądową przeciwko dżihadystom w Syrii - zapowiada turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu.

Reklama

Reklama

Jak mówił, Ankara, choć oskarżana o opieszałość w walce z Państwem Islamskim, ma najbardziej konkretny plan, jak rozprawić się z dżihadystami. Poinformował też, że Arabia Saudyjska wysyła samoloty do tureckiej bazy wojskowej Incirlik, która ma kluczowe znaczenie dla koalicji państw zachodnich, skierowanej przeciwko terrorystom.

Lotnictwo Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji korzystało z bazy, przeprowadzając naloty na dżihadystów. Na razie nie wiadomo, ile samolotów wyśle do Incirlik Arabia Saudyjska. Zapytany, czy Saudyjczycy wyślą na granicę Turcji wojsko, które wkroczy do Syrii, minister Cavusoglu oświadczył, że "byłoby to działanie pożądane, ale na razie nie ma takiego planu. "Arabia Saudyjska przysyła samoloty i mówi, że jeśli konieczna będzie operacja lądowa, przyślą też żołnierzy" - powiedział szef tureckiej dyplomacji.

>>> Czytaj też: Cena ropy idzie wyraźnie w górę. Wszystko dzięki decyzji Fedu

Reklama

Reklama

 • ariels(2016-02-13 15:13) Odpowiedz 493

  "Turcja i Arabia Saudyjska planują lądową inwazję", "ale na razie nie ma takiego planu" - nosz kurwa mać onetowizm dziennikarski

 • uszol(2016-02-13 16:53) Odpowiedz 319

  nie ma zludzen co do tego ze dla europy umocnienie pozycji turcji to jest zla wiadomosc. rosjanie mimo wszystko powinni im w tym przeszkodzic. to jest w naszym interesie. inaczej faszysta erdogan zaleje nas ciapatym gownem po uszy.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • wena2k432(2016-02-13 20:11) Odpowiedz 252

  Tak naprawdę sytuacja w tej części świata jest bardzo skomplikowana i każde państwo ma swoje cele. Wrogiem Turcji nie jest ISIS. Premier Turcji mydli światu oczy, a w rzeczywistości powoli przekształca swój kraj w państwo islamskie - w najgorszym tego słowa znaczeniu. Dodatkowo jest w dużej mierze odpowiedzialny za kryzys migracyjny w europie. Największym wrogiem Turcji są Kurdowie, których to od lat morduje się bez żadnej reakcji ze strony świata zachodniego. Jeśli Turcja przeprowadzi inwazję na Syrię to przyświecać jej będą tylko dwa powody: wymordowanie syryjskich Kurdów oraz pomoc bojownikom ISIS, którzy zostali zmuszeni do odwrotu z terenów graniczących z Turcją (brak możliwości dostawy przez Turcję broni).

 • az(2016-02-14 14:55) Odpowiedz 125

  ma nadzieję że ruskie nie śpią i pokarzą turkom kto tu rządzi

 • ongi(2016-02-13 15:06) Odpowiedz 625

  wreszcie...

 • wojsko na granicy(2016-02-14 07:07) Odpowiedz 20

  Turcja i Arabia gromadzą wojska na granicy z Syrią. Więc inwazja lądowa może nastąpić. Przynajmniej częściowa.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze