"Jako jedyni w Polsce, będziemy dostarczać sprzęt do EMO już nie jako poddostawca, ale pod własnym szyldem. Podpisanie kontraktu z czołowym terminalem, obsługującym największe statki z całego świata, to przełom dla naszej firmy" - powiedział wiceprezes Paweł Majcherkiewicz, cytowany w komunikacie.

W ramach umowy, Famur Famak nie tylko dostarczy, ale również zaprojektuje system przeładunkowo-transportowy. Kluczowym zadaniem będzie dostosowanie projektu do obecnej infrastruktury terminala, podano także.

"Współpraca z EMO to kolejny znaczący kontrakt w bogatym portfolio Famuru. Spółka realizuje dwa kontrakty dla branży energetycznej w elektrowniach w Kozienicach i w Opolu, gdzie dostarcza układy nawęglania w systemie pod klucz. Ich wartość wynosi ponad 250 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Spółce Famak została przejęta przez Famur w drugiej połowie ub.r.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Akcje spółki są od sierpnia 2006 r. notowane na GPW.

(ISBnews)