Wiceprezes ds. finansowych mBanku odchodzi, zajmie się strategią CommerzbankuWarszawa, 13.04.2016 (ISBnews) - Wiceprezes mBanku ds. finansów Jörg Hessenmüller złożył rezygnację ze swojej funkcji, a z początkiem lipca obejmie stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju Grupy Commerzbanku, podała instytucja.

Jörg Hessenmüller obejmie nowe stanowisko 1 lipca 2016 r. Nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone wkrótce, podano w komunikacie.

"Zdecydowałem się przyjąć nowe wyzwanie, by wspierać Commerzbank w otoczeniu rosnących wymagań regulacyjnych i wyzwań rynkowych. Przez ostatnie cztery lata stałem się wielkim fanem mBanku, jego kultury, prostoty rozwiązań, ciągłego poszukiwania innowacji, a przede wszystkim pracujących w nim ludzi. Dziękuję za wsparcie i bycie częścią tego zespołu" - powiedział Hessenmüller, cytowany w komunikacie.

"Jörg jest najlepszym CFO, jakiego spotkałem w swoim życiu zawodowym. Jego powrót do Frankfurtu na tak eksponowane stanowisko jest symbolicznym świadectwem, że mBank stał się ważnym elementem Grupy Commerzbanku, a drogi kariery we Frankfurcie mogą prowadzić także przez Warszawę. Dziękuję za ostatnie cztery lata i życzę wielu sukcesów" - skomentował prezes mBanku Cezary Stypułkowski, także cytowany w materiale.

Jörg Hessenmüller jest związany z bankowością od 1989 roku. W roku 2009 został dyrektorem zarządzającym w Grupie Commerzbanku i pracował jako head of investment banking finance, group finance będąc odpowiedzialnym także za controlling i raportowanie. W zarządzie mBanku S.A. zasiada od 16 kwietnia 2012 r.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 123,52 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)