Verbicom pracuje nad aktualizacją strategii, chce zwiększać dywidendęWarszawa, 18.04.2016 (ISBnews) - Verbicom chce wypłacić wyższą dywidendę niż przed rokiem, wynika z wypowiedzi prezesa Bolesława Zająca dla ISBnews. Obecnie zarząd pracuje nad aktualizacją strategii i dokładna rekomendacja w sprawie podziału zysku będzie zależeć od jej założeń.

"Zarząd pracuje obecnie nad aktualizacją strategii na lata 2016-2018. Myślę, że zaprezentujemy ją rynkowi w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy. Od jej założeń będzie zależeć wysokość dywidendy rekomendowanej przez zarząd w tym roku. Na pewno chcemy, żeby była wyższa niż przed rokiem, ale ostateczne decyzje nie zapadły" - powiedział ISBnews Zając.

Prezes podkreślił, że spółka od 2012 r. wypłaca dywidendę regularnie, a celem zarządu jest, żeby w kolejnych latach nadal dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Na dywidendę z zysku za 2014 r. przeznaczono ponad 237 tys. zł, co oznaczało wypłatę w wysokości 3 groszy na akcję. Rok wcześniej spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 2 groszy na akcję.

W czterech kwartałach 2015 r. Verbicom osiągnął 3,40 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,96 mln zł zysku przed rokiem.

"Zeszły rok pokazał, że nawet przy pewnym spadku przychodów umiemy zwiększać zysk netto. To zasługa dyscypliny kosztowej, ale też rozwoju w tych segmentach, gdzie rentowność jest największa" - skomentował prezes.

Podkreślił, że Verbicom spodziewa się wzrostu przychodów w dłuższej perspektywie czasu, ale kluczowa dla spółki jest rentowność i poziom zysku. Dlatego spółka chce się rozwijać przede wszystkim w segmencie integracji systemów IT.

"Dzięki rozbudowie oferty i pozyskiwaniu nowych kompetencji, liczymy na wzrost przychodów i marż w tym segmencie. Obszary, w których chcemy się wzmacniać, to kompetencje w zakresie sprzętu sieciowego (możemy tu pozyskać np. nowych partnerów technologicznych i rozszerzyć ofertę) oraz poszerzenie portfolio w zakresie dostawców rozwiązań głosowych" - zaznaczył Zając.

Prezes nie wykluczył również akwizycji. Zaznaczył, że spółka ma zidentyfikowane potencjalne cele przejęć. Jednak nie prowadzi rozmów, ponieważ najpierw chce przedstawić akcjonariuszom strategię.

"Nie prowadzimy jednak rozmów, najpierw chcemy przedstawić akcjonariuszom strategię. Przejęcia są możliwe zwłaszcza w tych obszarach, w których chcemy wzmocnić nasze kompetencje, a ich budowanie od zera byłoby trudne lub zajęłoby zbyt dużo czasu. Ewentualne akwizycje mogłyby być sfinansowane długiem lub środkami własnymi. Bez względu na nie Verbicom ma zamiar kontynuować wypłacanie dywidendy" - podsumował prezes.

Grupa Verbicom to integrator systemów, dostawca rozwiązań teleinformatycznych i dystrybutor specjalistycznego sprzętu IT, notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)