"Będziemy chcieli poprawić wynik. Liczę, że biznes nam w tym pomoże. Mam nadzieję, że wzrost cen w ubezpieczeniach komunikacyjnych i koniec wojny cenowej będzie widać już w wyniku za II kw. Zakładamy wzrost sprzedaży w II kw. Po wynikach wstępnych wygląda to pozytywnie" - powiedział Klimek podczas konferencji prasowej.

Dodał, że nie spodziewa się, aby w II kwartale powtórzyła się szkodowość w ubezpieczeniach rolnych, które znacząco obniżyły wynik za I kw.

W I kw. odszkodowania rolne były wyższe niż średnia z ostatnich 3 lat o prawie 214 mln zł.

PZU odnotowało 486,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2016 r. wobec 941,33 mln zł zysku rok wcześniej. PZU podało, że zysk netto w I kw. pozostawał pod wpływem odszkodowań w ubezpieczeniach rolnych oraz spadku wyceny instrumentów kapitałowych.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 105,43 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)