"Konsorcjum firm Qumak, MAE Multimedia Art & Education i MUSEKO rozpoczyna drugi etap realizacji ekspozycji multimedialnej w największym centrum nauki w Polsce, które powstaje w kompleksie zrewitalizowanej łódzkiej elektrociepłowni EC1. Przypomnijmy, że cały projekt podzielony został na cztery osobne zadania. Obecnie w trakcie realizacji są: 'Zadanie nr 1' i 'Zadanie nr 4'" - czytamy w komunikacie.

W ramach zdobytego właśnie zlecenia powstanie "Zadanie nr 3", czyli część ekspozycji zatytułowana "Rozwój wiedzy i cywilizacji". Prace polegać będą na zaprojektowaniu, wykonaniu, zainstalowaniu i wdrożeniu ekspozycji wraz oraz dostosowaniu i aranżacji pomieszczeń ekspozycyjnych. Konsorcjum połączy także nowe stanowiska z systemami i oprogramowaniem wykonywany w etapie  pierwszym. Kontrakt obejmuje również szkolenie pracowników do obsługi wszystkich wykonanych elementów. Konsorcjum Qumak ma dwanaście miesięcy na wykonanie zadania, podano również. 

"Wola kontynuowania prac nad tworzeniem tego unikatowego obiektu kulturalnego, to dla nas powód do dużej satysfakcji. Nasze bogate doświadczenie oraz utworzenie w 2015 roku wyspecjalizowanej w obszarze technik multimedialnych spółki MAE pomaga w realizowaniu tak unikatowych projektów i pozwala nam utrzymać pozycję lidera w dziedzinie nowych technologii ekspozycyjnych w Polsce" - powiedział wiceprezes ds. realizacji w Qumak Jacek Suchenek, cytowany w komunikacie. 

Nowa umowa to kontynuacja prac za 20 mln zł, rozpoczętych w styczniu tego roku.

Łódzkie Centrum Nauki i Techniki (CNiT) to kolejny projekt z dziedziny kultury realizowany przez spółkę Qumak. Spółka odpowiadała m.in. za interaktywną wystawę stałą w Europejskim Centrum Solidarności oraz multimedialną wystawę dla Muzeum Śląskiego w Katowicach. Obecnie spółka realizuje  ekspozycję w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)