JSW analizuje różne opcje związane z restrukturyzacjąKatowice, 20.05.2016 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) analizuje różne opcje związane z dalszą restrukturyzacją po sprzedaży aktywów, poinformował prezes Tomasz Gawlik.

"Jesteśmy w procesie restrukturyzacji, analizujemy różne opcje" - powiedział Gawlik dziennikarzom w kuluarach VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, zapytany o możliwe wyjście na rynek w poszukiwaniu dodatkowego finansowania.

Przypomniał, że spółka jest trakcie procesu zbywania aktywów, który powinien zakończyć się w czerwcu.

"Zgodnie z naszymi propozycjami cenowymi, nie zakładamy dalszego zbywania aktywów" - powiedział.

Dodał, że spółka zakłada, że będzie w stanie się zbilansować. Przypomniał, że spółka oprócz restrukturyzacji o charakterze finansowym przeprowadza także restrukturyzację operacyjną.

Wcześniej podczas panelu Gawlik zaznaczył, że rozmowy z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP), Funduszem Restrukturyzacji Przedsiębiorców i Towarzystwem Finansowym Silesia w sprawie zbycia mniejszościowych udziałów w koksowniach zakładają możliwość późniejszego odkupu tych udziałów przez JSW.

Wcześniej podczas EKG minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że JSW może potrzebować emisji akcji na dalszy rozwój. Do emisji mogłoby dojść na przełomie roku. Nie wykluczył zejścia przez Skarb Państwa poniżej 50% w spółce.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)