"Wyjście z tej inwestycji jest naturalną koleją rzeczy dla funduszu inwestycyjnego, jakim jest EM&F" - powiedział Rabiański w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Gazeta wskazuje, że póki co Empik przechodzi restrukturyzację, która ma potrwać do 2018 r. i możliwe, że wówczas dojdzie do zbycia. Pod względem kwoty transakcji Empik mógłby przebić Smyka, za którego grupa otrzyma 1 mld zł.

"Biorąc pod uwagę ogromny potencjał sklepu online, wyższa wycena Empiku niż w przypadku Smyka nie byłaby dla mnie zaskoczeniem" - stwierdził Rabiański.

Na początku roku EMF przyjął bezwarunkową, wiążącą ofertę zbycia Grupy Smyk za 1,06 mld zł od Coortland Investments - podmiotu należącego do grupy kapitałowej Bridgepoint - i zawarł przedwstępną umowę sprzedaży. Łączna, uzgodniona wartość transakcji to 1,06 mld zł, na którą składa się cena nabycia w wysokości 634,8 mln zł oraz zobowiązanie do doprowadzenia do dokonania przez Grupę Smyk spłaty finansowania wewnątrzgrupowego spółki, spłaty zadłużenia finansowego Grupy Smyk wobec podmiotów zewnętrznych oraz zabezpieczenia lub re-gwarancji akredytyw wystawionych na zlecenie Grupy Smyk.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.

(ISBnews)