- Przeprowadzamy prace badawcze, które mają na celu sprawdzenie, które trasy w Moskwie wymagają przebudowy w pierwszej kolejności – mówił Marat Khusnullin, zastępca prezydenta miasta ds. komunikacji i budowy dróg.

Całemu planowi przeciwni są jednak eksperci. Ich zdaniem korki to problem dużo bardziej rozległy i nie sprowadzający się jedynie do zbyt wąskich dróg. – Każda budowa jest związana z potrzebą alokacji przestrzeni, której brakuje w centrum.

>>>Czytaj więcej: Jak zlikwidować korki? Elon Musk ma tajny plan, który zmieni oblicza miast

Moskwa ma niedobór odpowiedniego miejsca na budowę nowych dróg głównych. Z tego powodu realizację tego zadania czeka szereg poważnych wyzwań. – Budowa nowych tras stanowi zagrożenie dla zabytkowych budynków i niektórych naturalnych obszarów w Moskwie.

Sytuację, w której władze zaczynają żałować swoich decyzji dotyczących infrastruktury możemy obserwować w Stanach Zjednoczonych. – Niestety zamiast łączyć ludzi, projektanci autostrad nas podzielili – stwierdził niedawno szef amerykańskiego Departamentu Transportu Anthony Foxx.

Milionowe inwestycje drogowe obecnie powodują problemy w zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej amerykańskich miast. Czy Moskwa pójdzie w ich ślady?

>>>Czytaj więcej: "Mordor" będzie jeszcze większy. Planiści mają niezwykły pomysł. Znikną korki?