"Otrzymanie przedmiotowej decyzji KNF przez Bank BPH, łącznie z decyzją KNF uzyskaną przez Bank BPH, o której mowa w raporcie bieżącym z 25 lipca 2016 r., stanowi spełnienie się ostatniego z warunków podziału, określonych w punkcie 3.2 planu podziału" - czytamy w komunikacie.

25 lipca Alior Bank poinformował, iż otrzymał ostatnią brakującą interpretację przepisów związaną z podziałem Banku BPH, co oznacza spełnienie się jednego z warunków umowy sprzedaży i podziału BPH.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH została wówczas ustalona 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Wcześniej w tym tygodniu Alior poinformował, że skorygowana cena nabycia Podstawowej Działalności Banku BPH przez Alior Bank według stanu na 30 czerwca br. wynosi 1 159 645 000 zł.

Transakcja przybliży Alior Bank do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona 5-6 największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat. Sfinalizowanie transakcji planowane jest na IV kwartał 2016 r.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)