statystyki

Michał Gajewski ma zgodę KNF na objęcie stanowiska prezesa BZ WBK

9 sierpnia 2016, 16:14 | Aktualizacja: 09.08.2016, 17:37
Źródło:ISBnews

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa Banku Zachodniego WBK, podała Komisja.

Reklama

Reklama
Rada nadzorcza BZ WBK powołała Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa w maju tego roku i oddelegowała do czasowego pełnienia obowiązków prezesa przewodniczącego rady nadzorczej, Gerry'ego Byrne'a

Michał Gajewski jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dodatkowo studiował na uczelniach: Northwestern University w Chicago oraz London Business School. W 2012 rozpoczął pracę w Banku Millenium S.A., początkowo w latach 2012-2015 był dyrektorem makroregionalnym w pionie bankowości detalicznej, następnie w roku 2015 został powolny na funkcję członka zarządu ds. detalu.

Na początku listopada ub.r. Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu BZ WBK w związku z objęciem funkcji wicepremiera i ministra rozwoju.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze