statystyki

PGNiG chce pozyskiwać kolejnych klientów zagranicznych

10 sierpnia 2016, 09:53 | Aktualizacja: 10.08.2016, 13:28
Źródło:ISBnews

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nadal poszukuje nowych klientów za granicą, w tym na Ukrainie, poinformował wiceprezes Maciej Woźniak.

Reklama

Reklama
"Oczywiście, każdy klient odbierający gaz, w szczególności na nowych dla nas terytoriach, jak Ukraina, jest dla nas cenny, to jest efekt naszej strategii działania, poszukujemy klientów za granicą" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

"To nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o Ukrainę" – dodał wiceprezes.

W ub. tygodniu PGNiG poinformowało, że rozpoczęło współpracę z ukraińską spółką Eru Trading w zakresie dostaw gazu ziemnego na Ukrainę. Finalnymi odbiorcami gazu ziemnego są odbiorcy przemysłowi na rynku ukraińskim.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze