statystyki

Skonsolidowany zysk netto Geotrans wyniósł 2,1 mln zł w I półroczu br.

11 sierpnia 2016, 13:28 | Aktualizacja: 11.08.2016, 14:16
Źródło:ISBnews

Skonsolidowane przychody w I półroczu Geotrans wyniosły 13 mln zł, przy 3,2 mln zł wyniki EBITDA i 2,1 mln zł na poziomie zysku netto, poinformowała spółka.

Reklama

Reklama
"Drugi kwartał 2016 roku jest kolejnym okresem, w którym prezentujemy bardzo dobre wyniki finansowe. Potwierdzają one solidne fundamenty spółki i jej możliwości rozwoju. Dodatkowo poprzez przejęcie Kompanii Elektrycznej, w ujęciu skonsolidowanym wypadamy jeszcze lepiej, co świadczy o słuszności dokonanej akwizycji" - powiedział prezes Przemysław Weremczuk, cytowany w komunikacie.

Spółka w czerwcu nabyła pakiet 51% Kompanii Elektrycznej - firmy inżynieryjno-projektowo-budowlanej.

"Sukcesywnie podpisujemy kolejne umowy i nadal mamy duże pole do wzrostu działalności, mimo że już po II kwartałach 2016 roku nasze rezultaty wynikowe są lepsze, niż w całym minionym roku. W okresie ostatnich miesięcy podpisaliśmy istotne kontrakty na odbiór odpadów w Chorzowie, Cieszynie, Katowicach i Wrocławiu. W zakresie rekultywacji terenów Geotrans podjął współpracę z miastem Krotoszyce" - dodał Weremczuk.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze